Завантажити ще

Юрист: Миколаївський глиноземний завод незаконно захоронює токсичні відходи

Юрист: Миколаївський глиноземний завод незаконно захоронює токсичні відходи
Фото: vesti.ua

Миколаївський глиноземний завод не має необхідних дозвільних документів на те, щоб зберігати токсичні відходи свого виробництва в Україні. Про це заявив партнер юридичної компанії GRECO Артемій Воробйов на Національному форумі «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології».

За словами юриста, МГЗ не має необхідного дозволу на поводження з відходами.

«Не можна розміщувати відходи безкарно, не маючи на це санкцій компетентного органу. Має бути рішення місцевого органу влади. У МГЗ дозвільного документа від Миколаївської обласної адміністрації немає», – заявив він.

Воробйов уточнив, що порядка видачі такого документа досі не затверджено.

"В результаті розміщення відходів відбувається без будь-яких санкцій з боку контролюючих органів", - додав він.

Також, за словами партнера юридичної компанії GRECO, МДЗ порушує імперативну норму закону, яка забороняє захоронення відходів, які підлягають утилізації.

«Однак відходи червоного шламу зберігають, хоча його можна переробляти, наприклад, у цемент. І контролюючі органи цього не помічають. Не бачать, що на 330 га землі в районі Бузького лиману розміщуються відходи, яких там не має бути», – сказав він.

vesti.ua

vesti.ua

Крім того, стверджує Воробйов, МГЗ не має дозволу Мінекології на транскордонне переміщення відходів.

«З 2009 року МГЗ працює з переробки іноземної сировини. За українським законодавством, вивозитись має все – і продукція (глинозем), і відходи (червоний шлам). Але вивозиться лише глинозем. А червоний шлам лишається. Це вже транскордонне переміщення відходів, на яке потрібно отримувати дозвіл Мінекології. Але й цього дозволу МГЗ не має», – резюмував адвокат.

Навесні 2021 року експертиза Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції виявила низку небезпечних речовин у відходах червоного шламу Миколаївського глиноземного заводу, які негативно впливають на навколишнє природне середовище, а також на життя та здоров'я людей.

У червоному шламі були виявлені миш'як, кадмій, ртуть, свинець, а також елементи алюмінію, бор, кальцій, хром, залізо, магній, сірка, стибіум, станам, ванадій, стронцій та силіцій, які становлять найбільшу небезпеку для людини.