Насильство над дітьми є загальносвітовою проблемою, і Україна не є винятком. Сексуальна експлуатація та сексуальне насильство вважаються однією із найжорсткіших форм насильства щодо дітей.
З 2018 року в Україні реалізується проект із запобігання насильству над дітьми у рамках Плану дій Ради Європи (2018-2022). Діяльність закріплена у Стратегії Ради Європи з прав дитини (2016-2021), у тому числі у трьох пріоритетних напрямках: життя, вільне від насильства, правосуддя дружнє до дітей та права дітей у цифровому середовищі. Крім того, проект є частиною програми Ради Європи «Будуємо Європу для дітей та разом з ними».
“Наразі ситуація така, що Україна має потужну законодавчу базу, державні програми, план дій Ради Європи, Стратегію Ради Європи з прав дитини, в рамках та на виконання яких відбуваються заходи високого рівня, інформаційні кампанії, навчальні заходи для різних категорій фахівців, працюючих з дітьми та заради дітей – поліцейських, прокурорів, суддів, педагогів, соціальних працівників, представників громадського суспільства тощо.
Однак невідкладною необхідністю є формування нульової толерантності до насильства по відношенню до дітей у суспільстві, якби кожен із нас реагував відповідно на факти насильства і не замовчував проблему і тим самим створював для дитини середу довіри», — зазначає Ольга Калашник, керівник проекту Ради Європи "Боротьба із насильством щодо дітей в Україні». Читати далі.
Конвенція Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуальних зловживань («Лансаротська конвенція») (СДСЄ № 201), яку ратифікували всі 47 держав – членів Ради Європи.