Завантажити ще

В Івано-Франківську суд звільнив священика "Свідків Єгови" від військової служби: віра не дозволяє стріляти

В Івано-Франківську суд звільнив священика
Фото: succo/pixabay.com

В Івано-Франківську суд звільнив чоловіка від військової служби через релігійні переконання. Про це повідомляється в даних Єдиного реєстру судових рішень.

У матеріалах сказано, що позивач з липня минулого року був призначений священиком – старійшиною (єпископом) збору – релігійного об'єднання "Свідків Єгови в Україні". Тому його особисті релігійні переконання та віра "не дозволяють йому стріляти та виконувати військовий обов'язок". У тексті також зазначено, що Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях неодноразово наголошував на тому, що "Свідки Єгови" є " релігійною групою, яка дотримується принципів пацифізму, і їх віровчення не дозволяє її членам проходити військову службу, носити військову форму або брати до рук зброю ".

Суддя виніс вердикт на користь позивача та звільнив його від військової служби, замінивши її на цивільну. Окрім цього, суд зобов'язав Івано-Франківську ОДА та Департамент соціальної політики компенсувати чоловікові 908 гривень судового збору. Проте, повідомляється, чиновники ОДА можуть подати апеляцію.

Новини по темі: Суд українська армія