25 травня
Завантажити ще

Синоптики дали прогноз погоди в Україні на грудень 2021 року.

Синоптики дали прогноз погоди в Україні на грудень 2021 року.
Фото: Архів КП в Україні

Погода в Україні в грудні 2021 року буде близькою до кліматичних норм. Про це свідчить довгостроковий прогноз Укргідрометцентру на останній місяць цього року.

– Середня місячна температура в Україні очікується від 4 градусів морозу до 3 градусів тепла. Це близько до кліматичної норми. За прогнозом синоптиків, місячна кількість опадів очікується 33-78 мм, у гірських районах місцями 81-105 мм, що в межах норми (у північно-східній частині дещо менше від норми), - обіцяють метеорологи.

Дані багаторічних спостережень свідчать, що у грудні середня місячна температура повітря становить 1-5 градусів морозу, на Закарпатті та півдні країни місцями 0-2 градуси тепла, у Криму до 6 градусів тепла.

Абсолютний мінімум температури повітря - 24-32 градуси морозу, у східних, північно-східних та Чернівецькій областях місцями 33-35 градусів морозу, на Прикарпатті до 38 градусів морозу, на Закарпатті та півдні країни місцями 17-23 градуси морозу, на півдні Криму 10 -19 градусів морозу.

Абсолютний максимум температури повітря – 10-18 градусів тепла, на Прикарпатті та півдні країни до 20 градусів, на півдні Криму до 25 градусів.

Середня місячна кількість опадів становить 30-66 мм, на Закарпатті, у Карпатах та гірських районах Криму 76-139 мм.

– На більшій частині території утворюється снігове вкриття, лише у південній частині встановлюється не щороку. У грудні відзначені сильний вітер, хуртовини, налипання мокрого снігу, під час відлиг - тумани та ожеледиця, - йдеться у повідомленні.

Раніше ми повідомляли, що синоптики обіцяють сильні морози на Новий рік-2022 та досить сильні - у лютому-2022. А кінець осені, за прогнозами синоптиків, буде теплим.