Завантажити ще

Температурні гойдалки грудня: від рекордної вологості до хрестоматійної зими

Температурні гойдалки грудня: від рекордної вологості до хрестоматійної зими
Фото: Архів «КП»/Валерій Звонарьов

За даними Гідрометцентру України, останній місяць року влаштує нам справжній феєрверк температур та вологості. Нічні заморозки можуть змінюватися денним мокрим снігом, температура може опускатися до -2...-6 ночами, а вранці забиратися вище за нуль на градус-другий. Мінлива хмарність мінятиметься сонячними днями - загалом, звичайна українська зима нового кліматичного формату. Якихось серйозних природних катаклізмів, чи то аномальні спека чи холод, не передбачається, але ж ми знаємо, як наша природа любить сюрпризи…

Система спостереження за погодою у всьому світі AccuWeather прогнозує початок грудня у межах плюсової денної температури. Перший тиждень зимового місяця, за даними закордонних синоптиків, пройде в Україні переважно у затяжній хмарності. Місцями дощі, сльота, атмосферний тиск – у межах норми з незначними коливаннями вгору та вниз, слабкий вітер до 5-6 м/сек. Прогноз максимально високої температури у грудні +4…+6 градусів, найнижчої –5…-7 вночі.

За «Брюсовим календарем», складеним народним синоптиком Леонідом Горбанем, на початку грудня на нас чекають два-три дні сильних морозів, а потім – майже тиждень відлиги. Потім знову стане по-зимовому холодно, випаде сніг - і до Нового року за нашими вікнами, за прогнозами синоптика, буде хрестоматійна зимова картинка: кучугури, хай і невеликі, і хуртовини, хай і не дуже сильні. Температура нижче за нуль триматиметься як мінімум до 31 грудня, а то й довше. Січень також обіцяє бути холодним та сніжним.

Магнітні бурі під Новий рік

Звичайно, такі стрибки погоди не можуть не позначитися на самопочутті метеозалежних українців. За даними синоптиків, головного болю (у прямому значенні) додадуть і магнітні бурі. Основні удари бур прогнозуються на 10 і 20 грудня - їхня сила становитиме 6-7 балів, тож навіть здоровим людям буде дискомфортно.

Приділити особливу увагу самопочуттю варто і в перші три дні грудня – обурення магнітного поля Землі досягне середнього ступеня. Аналогічна ситуація може скластися і в новорічні дні - 30-31 грудня: магнітна активність може призвести до погіршення самопочуття, що зовсім недоречне перед святами. Тому варто зберегти серцево-судинну систему від надмірних перевантажень, особливо тим, у кого з нею вже є проблеми.