Завантажити ще

Факт. Процес відновлення поліса на автомобіль при втраті

Факт. Процес відновлення поліса на автомобіль при втраті

ОСАЦВ або автоцивілка – обов'язковий вид автострахування. За відсутності поліса можна отримати серйозний штраф, тому відкладати оформлення страховки не варто. Тим більше сьогодні можна купити автоцивілку онлайн (наприклад, на сайті alfaic.ua, де вся процедура займе всього кілька хвилин), не витрачаючи час і сили на відвідування офісу СК.

Але якщо ви користуєтесь паперовим полісом, то ризикуєте його втратити. На жаль, такі ситуації – не рідкість. Якщо паперова версія з якихось причин стала недоступною - проблему можна вирішити.

Відповідно до закону України страхова компанія зобов'язана у 7-миденний термін надати дублікат на запит страхувальника.

Що робити? Спочатку – написати заяву, в якій вказати причини втрати полісу. Це може бути крадіжка, знос, втрата цілісності з інших причин, втрата. Протягом зазначеного терміну страховик видає копію полісу з написом дублікат. У полі Примітки будуть вказані всі дані про попередній документ - серія, номер. Вся інформація, яка була присутня у втраченому документі, буде перенесена до нового. Поліс завіряється мокрою печаткою та має таку ж силу, як і оригінал.

Що робити, якщо пошкоджено електронний поліс ОСЦПВ

Може здатися дивовижним, але Е-ОСАГО також можна “втратити”. Цифровий документ зберігається у форматі PDF у вашому смартфоні, звідки його можна продемонструвати на вимогу представників правоохоронних структур. Якщо у вас виникли проблеми з документом - не важко його завантажити заново, адже спочатку файл приходить на вказану при оформленні електронну пошту. Але іноді таке відновлення неможливе, наприклад, якщо початковий файл був пошкоджений вірусом, випадково видалений або ви не маєте доступу до вказаної поштової адреси.

Зверніться до страхової компанії з онлайн-заявою. На вказану вами адресу e-mail страхова компанія надішле копію файлу з полісом. Ця послуга, як і видача паперових дублікатів, є абсолютно безкоштовною.

Якщо у певний момент власник поліса не може отримати його дублікат самостійно, йому необхідно оформити нотаріальну довіреність на третю особу.

Втрата ОСЦПВ не має бути проблемою. Єдині складнощі, які можуть виникнути – відсутність полісу при ДТП. Тому не затягуйте звернення до СК за дублікатом. А краще – купити електронний поліс ОСЦПВ, який набагато складніше “втратити” і набагато простіше відновити.

Відновити КАСКО можна аналогічним способом – за паперовою або онлайн заявою до страхової компанії.

Що потрібно для оформлення е-ОСАГО

Купити електронну автоцивілку можна на сайті страхової компанії. Виберіть необхідну вам опцію (купити поліс цивільного страхування) та дотримуйтесь онлайн-інструкцій. Потрібно ввести у форму дані про авто та інформацію, що допомагає ідентифікувати вашу особу. Оплата провадиться банківською карткою. Поліс ви отримаєте відразу на вказану в заяві адресу електронної пошти.

Новини по темі: машини Страхування