Завантажити ще

Очевидці: Кілька тисяч киян вийшли на акцію протесту під КМДА, розпочинаються сутички

Очевидці: Кілька тисяч киян вийшли на акцію протесту під КМДА, розпочинаються сутички
Фото: ubr.ua

Під стінами Київської міської державної адміністрації стартував масштабний мітинг мешканців Києва, незадоволених підвищенням тарифів на проїзд у транспорті до 20 грн. за одну поїздку, а також представників приватних транспортних підприємств столиці і метрополітену. Учасники акції заявляють, що вийшли протестувати проти "обкрадання" киян мером Віталієм Кличком, російським олігархом під санкціями Павлом Фуксом, а також українським олігархом, чиї компанії також перебувають під санкціями, Віталієм Хомутинником.

Кияни вийшли із вимогами скасувати підвищення тарифів. Співробітники транспортних компаній, у свою чергу, не хочуть ставати інструментом "обкрадання" мешканців столиці через незаконне підвищення тарифів на проїзд у муніципальному транспорті, яке змушує підвищити ціни й власників маршрутних таксі.

"Приватні перевізники вийшли протестувати проти ініціативи Кличка підвищити вартість проїзду. Їх змушують це зробити корупціонери у столичній владі, яка хоче отримувати з автобусів величезні відкати. З незгодними розривають договори. Перевізникам немає резону завищувати ціну, вони не хочуть брати участь у корупційних схемах - просто хочуть працювати. Їм не дають - вони виходять на протест", - заявив один із представників транспортних компаній.

Також серед протестувальників є десятки представників метрополітену. Вони вважають несправедливим перерахування грошей КП "Київський метрополітен" наближеному до Кличка олігарху з РФ Фуксу (зокрема, як відомо з розслідування "Української правди", Кличко побував на дні народження Фукса, організованому у стилі Венеціанського карнавалу, разом із Хомутинником).

"При цьому у мера вистачає нахабства заявляти, що Фукса він майже не знає. Ось тільки як тоді пояснити те, що місто тільки цього року - у лютому та жовтні-листопаді - перерахувало його фірмі понад сотню мільйонів за рахунок фіктивного боргу за вагони? Саме задля цього дерибану Кличку і підвищує ціни на проїзд, про що відомо в метрополітені - і його прості співробітники миритися з таким станом справ не мають наміру!" - заявив один із представників метрополітену.

Учасники акції закликають усіх киян приєднуватись до протесту транспортників та відстоювати свої права.

Як повідомляють учасники акції, Віталій Кличко дав команду Муніципальній варті жорстко розганяти мітинг під КДМА проти підвищення цін на проїзд. Також приїзд кількох сотень "тітушок" нібито проспонсував Павло Фукс. Перші сутички вже зафіксовані, повідомляють очевидці подій. Учасники мітингу додають, що коли Муніципальна варта та "тітушки" будуть переходити в активний наступ, то можливе зведення барикад і захоплення будівлі КМДА.