2 червня
Завантажити ще

В Україні ухвалили перший тюремний вирок за гомофобію

В Україні людина вперше отримала кримінальний термін за злочин на ґрунті гомофобії. Одному з тих, хто напав на музиканта Максиму Вербу та поета Сергія Савіна у Львові, дали чотири роки та місяць в'язниці. Про це повідомила громадська організація "Інсайт".

- На відкритому судовому засіданні, що відбулося сьогодні, був винесений вирок другому нападникові на поета Сергія Савіна і музиканта Максима Вербу. Враховуючи деталі нападу та попередню судимість зловмисника з покаранням, що не відбулося, його засудили до позбавлення волі строком на 4 роки і 1 місяць. Звинувачення було висунуто за статтею УКУ 296 ("Хуліганство"), але із зазначенням гомофобного мотиву скоєння злочину, - повідомляють представники юридичної організації.

Другий зловмисник отримав умовний термін чотири роки. Далі будуть розслідуватись справи ще двох нападників на музикантів.

У липні 2021 року у Львові четверо людей напали на музиканта Максиму Вербу та поета Сергія Савіна. Молодих людей побили, розпорошивши у вічі сльозогінний газ, після чого забрали гаманець та телефон. За словами Савіна, єдиною причиною нападу могла стати ворожість через сексуальну орієнтацію. Нібито нападники чули розмову хлопців, де Савін назвав Вербу "улюбленим другом". За словами постраждалих, це просто така форма спілкування, і до ЛГБТ-спільноти вони не належать.

Влітку Верховна Рада прийняла Закон № 5488, який вносить зміни до Кримінального та Адміністративного кодексів. Документ передбачає відповідальність за публічні заклики до насильства на ґрунті нетерпимості, а також вводиться поняття кримінальних злочинів на цьому ґрунті. 

Сергій Савін та Максим Верба після побиття. Фото: facebook.com/sergio.don.14

Сергій Савін та Максим Верба після побиття. Фото: facebook.com/sergio.don.14

Новини по темі: ЛГБТ