Завантажити ще

Космічний корабель Crew Dragon-3 зістикувався з МКС

Космічний корабель Crew Dragon-3 зістикувався з МКС
Фото: blogs.nasa.gov

Стикування відбулося 11 листопада о 6:32 за часом Східного узбережжя США (12 листопада о 1:32 ночі по Києву) – через 21 годину після запуску корабля. Як повідомила NASA, стикування було здійснено в автоматичному режимі до модуля Harmony американського сегмента станції через 21 годину після запуску корабля на орбіту.

До екіпажу Crew Dragon-3 входять астронавти NASA Раджа Чарі (командир місії), Том Маршберн (пілот) та Кайла Беррон, астронавт Європейського космічного агентства (ESA) Маттіас Маурер. Вони будуть на станції до квітня 2022 року. На станції екіпаж корабля зустрічали астронавт NASA Марк Ванде Хай та космонавти "Роскосмосу" Антон Шкаплеров та Петро Дубов.

Запуск Crew Dragon-3 було здійснено за допомогою важкої ракети-носія Falcon 9 зі стартового комплексу 39А Космічного центру імені Кеннеді у штаті Флорида. Його провели в рамках комерційної пілотованої програми NASA та контракту з компанією SpaceX. За оцінкою американської космічної агенції, вартість кожного місця астронавта в кораблі становить близько 58 мільйонів доларів.

Це третій регулярний пілотований політ до МКС нового американського пілотованого корабля багаторазового використання.

Раніше астронавти Шейн Кімбро та Меган МакАртур із NASA, французький астронавт Томас Песке з Європейського космічного агентства та Акіхіко Хошиде з Японії повернулися на Землю. Вони приземлилися до того, як команда відправилася на космічну станцію.

Новини по темі: NASA Космос МКС