Завантажити ще

На Закарпатті підтвердили ще один випадок поліомієліту у дитини

На Закарпатті підтвердили ще один випадок поліомієліту у дитини
Фото: letidor.ru

Закарпатські медики виявили у 12-річної дівчинки захворювання на поліомієліт. У дитини паралізувало ногу, школярку госпіталізували до лікарні. Про це пише " Zaxid.net ".

- Почалося все з кишкових розладів, причому кишкові розлади були у всіх дітей у сім'ї. Пізніше у дитини розвинулися паралічі, загальна слабкість, діагностовано гострий в'ялий параліч. Були взяті проби, за три тижні ми отримали позитивний результат на поліовірус у двох пробах. Попередньо маємо результат, що це поліовірус із вакцинних штамів, - повідомила завідувачка інфекційного відділення Закарпатської обласної дитячої лікарні Віра Соловйова.

За її словами, у сім'ї, де мешкає дівчинка, є ще двоє дітей. Ніхто з них не був вакцинований поліомієлітом. Район, у якому зафіксовано випадок захворювання, медики не розголошують з метою забезпечення безпеки сім'ї, але стверджують, що цей випадок не пов'язаний з іншими випадками захворювання.

- Захворювання 12-річної дівчинки не пов'язане з нещодавнім виявленням чотирьох випадків поліовірусу під час епідрозслідування на Закарпатті. Офіційні дані щодо розслідування готуються до оприлюднення, - наголосила головний епідеміолог Закарпаття Вікторія Тимчик.

Перший випадок захворювання на поліомієліт був зафіксований у Житомирській області у хлопчика віком 1,5 року - медики також підтвердили у малюка параліч. Його госпіталізували з паралізованими нижніми кінцівками, а в регіоні розпочала роботу команда епідеміологів та вірусологів, які нейтралізують можливу епідемічну загрозу.

Наприкінці жовтня головний санлікар Ігор Кузін заявив про виявлені під час епідемрозслідування випадки захворювання на поліомієліт на Закарпатті, але кількість інфікованих він не уточнив. Також у МОЗ повідомили, що під загрозою спалаху знаходяться всі регіони України. Зокрема – діти віком до 5 років. У зв'язку із цим у відомстві закликали українців вакцинувати своїх дітей.