Завантажити ще

ЗМІ: Завдяки близькості до місцевої влади міні-НПЗ групи заправок "Сан Ойл" продовжують працювати, навіть незважаючи на кричущі порушення норм безпеки

ЗМІ: Завдяки близькості до місцевої влади міні-НПЗ групи заправок

Мінінафтопереробні заводи неформальної групи «Сан Ойл» у Харківській та Полтавській областях працюють із кричущими порушеннями норм екологічної та пожежної безпеки. Однак їх не закривають через близькість до місцевої влади. Про це стало відомо із статті на сайті "Дзеркало тижня".

"Порушення на заводах «Сан Ойла», виявлені на відеоматеріалах, свідчать: люди там працюють на свій страх і ризик. Адже у випадку НП хаотично розташовані будівлі виключають локалізацію пожежі, яку до того ж нема чим гасити. Як показав досвід Васильківської нафтобази БРСМ, катастрофа може бути набагато ближчою, ніж здається.

Закрити такі заводи можна однією службою, не кажучі про армію контролерів, яких утримують платники податків. Але роки йдуть, а «мініки» лише збільшують обсяги переробки. Цілком очевидно, що це відбувається завдяки кришуванню або навіть приналежності цих об'єктів місцевій владі", - йдеться у статті.

Коментуючи ситуацію на заводі групи "Сан Ойл" у селі Васищеве Харківської області, автор зазначає, що там було виявлено практично всі порушення, які тільки можливі на нафтопереробному заводі.

"Головне, що тут кидається в очі, - практично повна відсутність системи пожежогасіння. А гасити є що: 30 резервуарів, піч, виробничу установку, ангари, вагони, автоцистерни... Поблизу установки немає пожежних лафетів, хоча це небагато, що є на більшості інших міні-НПЗ: Все, на що можуть розраховувати пожежники, — щиток з відром, гарбом і люки, в яких теоретично повинні знаходитися гідранти. Щоправда, води в цих гідрантах, скоріш за все, немає. А звідки їй узятися, якщо на території немає ні пожежної водойми, ні ознак резервуарів із пожежним запасом води (вони виділяються специфічним зовнішнім оздобленням зверху системи підігріву)", - зазначається у статті.

За словами автора матеріалу, не кращою є ситуація і на інших заводах, що належать групі "Cан Ойл".

А що на інших заводах? Не набагато краще. Зокрема, є повний антиекологічний букет. Ні Богодухові, ні в Решетилівці, ні в Кременчуці немає очисних споруд і шламозбірників. Тобто відходи виробництва та продукти чистки резервуарів (якщо їх, звичайно, чистять) скидаються невідомо куди. Не виключено, що у міську каналізацію", - йдеться у матеріалі.

Як повідомлялося раніше, через діяльність міні-НПЗ торішні втрати бюджету сягнули чотирьох мільярдів гривень.