Завантажити ще

Потужна та небезпечна магнітна буря триватиме до 31 жовтня 2021 року: що робити і як уберегти себе від наслідків

Потужна та небезпечна магнітна буря триватиме до 31 жовтня 2021 року: що робити і як уберегти себе від наслідків
Фото: ufu.ru

Геомагнітні обурення, які прогнозувалися на 30-31 жовтня, виявилися ще сильнішими та тривалішими, ніж припускали експерти. Магнітна буря червоного рівня (6 балів із 10), яка розпочнеться у суботу, 30 жовтня, розтягнеться на 2 дні, захопивши і 31 жовтня. В основному, крім 6-бального піку, сила бурі прогнозується в 5 балів з 10, часом - ненадовго - вона слабшатиме до жовтого рівня - 4 з 10. Про це повідомляється на сайті ФІАН.

Неприємний геомагнітний період триватиме 24 години, з 12 дня 30 до 12 дня 31 жовтня, і це слід враховувати, особливо метеозалежним людям. Не помітити цю магнітну буру навіть людям із нечутливими до коливань погоди організмами навряд буде можливо.

Магнітні бурі 30-31 жовтня будуть сильними та небезпечними. Інфографіка: ФМАН

Магнітні бурі 30-31 жовтня будуть сильними та небезпечними. Інфографіка: ФМАН

Календар магнітних бур на жовтень 2021 року станом на 30 жовтня включає 3 проблемні дні і виглядає так:

 • 30 жовтня - 6 балів із 10
 • 31 жовтня - 5 балів із 10
 • 6 листопада – 4 бали з 10.

Календар магнітних бур на жовтень-листопад 2021 року. Інфографіка: ФІАН.

Календар магнітних бур на жовтень-листопад 2021 року. Інфографіка: ФІАН.

У ці дні метеочутливі люди можуть скаржитися на головний біль, нудоту і запаморочення. Можуть спостерігатися болі в районі серця та потилиці, давити віскі. Багато хто скаржиться на стрибки артеріального тиску та старі травми. Ночі напередодні магнітних бур також можуть бути неспокійними:

 • високий шанс безсоння;
 • можуть снитися кошмари чи просто неприємні сни;
 • через неспокійну ніч вранці і вдень може відчуватися розбитість і сонливість
 • можливо, загостряться хронічні захворювання;
 • може спостерігатися занепад сексуальної активності;
 • проблеми з контролем емоцій: можливі спалахи гніву та напади дратівливості;
 • скарги на втому, зниження концентрації та загальну розсіяність
 • зниження апетиту.

Під час магнітних бур зростає ризик виникнення тромбів (оскільки кров стає більш в'язкою), підвищується навантаження на судини (звідси стрибки тиску і головний біль). Впливають магнітні бурі і психіку людини: можуть спостерігатися легкі напади паніки.

Як допомогти собі при магнітних бурях

Тим, хто страждає від впливу магнітних бур, варто звести до мінімуму вживання алкоголю, важкої їжі, кофеїну та тютюнових виробів. У цей час варто більше відпочивати, дихати свіжим повітрям та стежити за своїм водним балансом (норма води для дорослої людини на добу: 30 мл на кожний кілограм ваги тіла), забезпечити повноцінний сон – не менше 7-8 годин на день, пити трав'яний чай - з ромашки, м'яти, липи тощо; по можливості більше перебувати в спокійній обстановці або відпочинку, відкласти прийняття важливих рішень на більш сприятливий час.

Якщо дотримуватися цих нескладних умов, наслідки пройдуть практично непомітно для організму. Але варто зазначити, що повного захисту від магнітних бур не існує.