Завантажити ще

Налякати та розважити: книжки до Хеллоуїна для дорослих та дітей

Налякати та розважити: книжки до Хеллоуїна для дорослих та дітей
Фото: Ylanite Koppens від Pixabay

«Книга Ключі Локів. Том 1. Ласкаво просимо до Лавкрафта»

«Ключі Локів. Том 2. Ігри розуму»

Книга Ключі Локів

Книга Ключі Локів

Джо Хілл

Ілюстрації Габріеля Родрігеса

Northern Lights, 2020

Ціна: том 1-й – від 212 грн, 2-й – 290 грн.

Найкращим письменником у жанрі жахів та хорору, звичайно, вважається Стівен Кінг. Про його свіжі книги ми нещодавно розповідали. А ще один із синів «короля жахів» успадкував його талант лякати до напівсмерті і також став письменником. У нього є самостійні романи, романи, написані разом із батьком, а є й круті хорор-комікси 18+. Ось як "Книга Ключі Локів".

Після того, як їхнього батька вбили, троє дітей разом із матір'ю та дядьком переїжджають у містечко Лавкркафт (ще, до речі, один король романів жахів) у маєток Ключів. У будинку безліч потаємних дверей, які можуть змінити кожного, хто ризикне пройти через них – якісь ведуть до Парижа, якісь у сусідню лавку, а якісь і до когось на думку. А ключі до цих дверей дають не тільки чарівні сили, але й можуть пробудити щось кошмарне. Тут же з'являється таємнича незнайомка, яка може відкрити, як мандрувати між світом живих та світом мертвих, але, природно, не просто так.

У другому томі чарівний ключ потрапляє до рук заклятому ворогові сімейства Локів.

До речі, роман уже екранізували. Два сезони серіалу "Лок і ключ" вийшли на платформі Netflix.

Містер Джіттерс

Містер Джіттерс

Містер Джіттерс

Кет Елліс

Clever, 2021

Ціна: від 215 грн

Життя 17-річної Лоли Нокс сповнене гіркоти: мама зникла, з батьком – режисером культових фільмів жахів – важкі стосунки. До того ж хтось нападає на нього. І поки батько у лікарні, дівчину відправляють до бабусі, до містечка Харроу-Лейк. Це невелике та моторошне місце, де батько зняв найвідоміший свій фільм, де виросла, а потім і зникла мама. Тут ходять легенди про страшну чудовисько - т.зв. містере Джіттерсі. Варто комусь зайти до місцевих печер, як чудовисько зжирає його.

І з самою Лолою у місті починає відбуватися щось недобре. По-перше, місцеві жителі починають приймати Лолу за її матір, по-друге, дівчинці постійно здається, що хтось стежить за кожним її кроком, а історії про містера Джіттерса стають лякаючими. Лола вже готова втекти з Харроу-Лейка, але містечко не налаштоване її відпускати.

Кроатоан

Кроатоан

Кроатоан

Хосе Карлос Сомоса

Абетка, 2021

Ціна: від 495 грн

Напередодні навчального року сім'я Хімен вирішує влаштувати пікнік на природі. Хлопчик Санті, поки батьки облаштовуються в кемпінгу, іде сфотографувати тварин. Однак, повернувшись, Санті нікого не виявляє. При цьому сервіровано стіл, їжа нудиться в закритих пакетах. Хлопчик намагається звати старших – але безуспішно.

Проте дивні речі відбуваються не лише із Санті. Весь світ перетворився на якусь шалену ходу: в єдиному потоці та ритмі рухаються всі живі істоти – від людей до комах. Усі, кого вони зустрічають дорогою, або приєднуються, або гинуть. Ані вчені, ані поліція не можуть пояснити, що відбувається. Тим часом у світі ще й зникає зв'язок.

Ще кілька років тому ці дивні події передбачав фахівець із поведінки тварин Карлос Мандель. Професор наклав на себе руки, але перед смертю відправив кільком людям, серед яких опинилася і його улюблена учениця, біолог Кармела Гарсес, послання з єдиним словом «Кроатоан».

І. схоже, за спробу зупинити безумство візьметься лише Кармела – скромна та тиха вчителька, та ще й стурбована особистими проблемами.

Одного з найпопулярніших іспанських письменників Хосе Карлоса Сомосу називають майстром детектива, але він успішно працює і в інших жанрах, наприклад, жахів чи фантастики. «Кроатоан» - містика з алюзією на одну з найзагадковіших подій у світі - коли наприкінці XVI століття безвісти зникла ціла колонія британських колоністів, які влаштувалися на острові Роанок у США. Ні слідів боротьби, ні доказів. Лише на дереві у центрі селища хтось вирізав «Кроатоан».

«Воскреситель. Анатомія фантастичних істот»

Воскреситель. Анатомія фантастичних істот

Воскреситель. Анатомія фантастичних істот

Ерік Б. Хадспет

Bookchef, 2021

Кольорові ілюстрації

Ціна: 400 грн

Кінець ХІХ століття, Філадельфія. Тут мешкає хірург Спенсер Блек. Син професора анатомії він провів дитинство серед розчленованих трупів, іноді навіть допомагаючи батькові розкопувати могили. Потім закінчив престижну академію медицини та зосередився на патології людського організму. Блек досяг у виправленні помилок природи великих успіхів.

Однак його не залишала думка, а що, коли люди походять від міфічних істот? Усіх цих русалок, сфінксів та інших мінотаврів.

Зрештою, він повністю відійшов від практики і поринув у вивчення легенд і міфів, влаштовуючи для публіки видовищні операції прямо на сцені, виставки дивних істот. А потім і сам загадково зник.

Чи існував Спенсер Блек насправді, чи він вигадка письменника Еріка Б. Хаспета? Важко сказати, швидше за все існував. Але принаймні окрім біографії цього хірурга в книзі наведено головну працю життя Блека - «Кодекс вимерлих тварин». Він прискіпливо і детально описував і анатомічно промальовував сатирів, церберів, пегасів, драконів, рештки яких шукав у всьому світі.

«Геловін»

Геловін

Геловін

Булгакова Г.К.

Ранок, 2021

Для дітей віком від 5 років

Ціна: від 200 грн

Одна з цінних якостей Хеллоуїна – можливість розвинути свою уяву, виявити творчість, починаючи практично з будь-якого віку. Можна за допомогою книжки-активіті «Геловін», що складається з 80 кольорових сторінок із різноманітними веселими та креативними заняттями. Хлопці можуть пограти в настільну гру або порахувати, скільки на сторінці помічників відьми (чорних котів, воронів, кажанів), розмалювати гарбуз для моторошного ліхтаря або вирізати кумедні святкові гірлянди. Є тематичні забарвлення, можливість намалювати щось самостійно та доступно подана історія самого свята. А ще усередині є наклейки.

Книга підходить як для сімейних занять, так і для того, щоб дитина могла сама зайнятися чимось захоплюючим.

«Кораліна»

Кораліна

Кораліна

Ніл Гейман

КМ-БУКС, 2020

Для дітей віком від 7 років

Ціна: 145 грн

Кораліна з батьками переїхала до нового будинку. В один із днів дівчинка виявляє в дальній кімнаті зачинені двері. Дорослим вдалося відкрити її, але, на розчарування, за дверима виявилася лише цегляна стіна.

Однак нові сусіди Кораліни - старенькі-акторки попереджають дівчинку, що їй загрожує небезпека. А старий, що дресирує мишей для мишачого цирку, каже, мовляв, миші попередили - у жодному разі не відчиняти двері.

Але, звичайно ж, Кораліна, як тільки побачила, що двері відчинилися, відразу ж пройшла всередину. І… виявилася в себе вдома. Або не дуже в себе: такі ж тато і мама, але замість очей гудзики, а ще інші батьки набагато добріші, цікавіші, тут більше іграшок і взагалі весело, та й, схоже, навіть люблять більше. Інша мати пропонує дівчинці назавжди залишитися з ними, ось тільки для цього потрібно пришити гудзики замість очей.

Стара та добра (ну, ок, не дуже добра, а досить страшна) казка від класика фентезійного жанру британського письменника Ніла Геймана. Книжка тримається в топі популярних вже кілька десятків років. Гейман сам говорив, що інша мама - один із найжахливіших із вигаданих ним персонажів. Але, незважаючи на страшилки, що відбуваються в книзі, це розповідь про те, що таке справжні сімейні цінності.

Коряве дерево

Коряве дерево

Коряве дерево

Рейчел Бердж

Ексмо, 2020

Вік: 16+

Ціна: від 279 грн.

Головна героїня відпочиває у бабусі в Норвегії, але, якось зірвавшись з дерева, пошкодила око та так, що він перестав бачити. Перелякана мати забороняє дівчині їздити до бабусі. Але падіння не тільки покалічило головну героїню. Воно ще й подарувало їй надздібність. Тепер дівчина може чи не наскрізь бачити людину та розуміти її емоції. І щоб розібратися в цих дивностях, вона втікає до Норвегії, ось тільки бабусі в хаті вже немає.

А ще у книзі - скандинавські міфи, стародавні легенди та вірування, потойбічний світ, магічні ляльки - похмура готична атмосфера, в якій, втім, знайшлося місце і для любовної лінії.

Новини по темі: Книги література Хеллоуїн