Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
23 квiтня
Завантажити ще

Кабмін заборонив відключати тепло до кінця опалювального сезону та заявив про зниження цін на газ

Кабмін заборонив відключати тепло до кінця опалювального сезону та заявив про зниження цін на газ
Фото: Оскар ДЖЕНСОНС.

Кабінет міністрів України заборонив відключати подачу тепла до кінця цьогорічного опалювального сезону. У країні достатній запас для стабільного проходження зими. Про це Денис Шмигаль повідомив 28 жовтня на засіданні уряду.

- Ще одне важливе питання – до кінця опалювального сезону заборонено відключати подачу газу теплопостачальним компаніям, школам, лікарням та іншим об'єктам соціальної інфраструктури. Це означає, що у опалювальний сезон вся країна буде з теплом, - зазначив прем'єр-міністр.

За його словами, незважаючи на світову енергетичну кризу, Україна може стабільно пройти опалювальний сезон.

Також глава Кабміну запевнив, що ціна на блакитне паливо для всіх українців не змінюватиметься до кінця опалювального сезону. Наприклад, у "Нафтогазі" це7,96 грн за кубічний метр.

Також він нагадав, що цього тижня уряд також удвічі знизив тариф для українців, які опинилися без постачальника газу. Ціна так само становитиме 7,96 грн за кубічний метр і діятиме з 1 жовтня до 31 листопада.

- Тому закликаю людей не гаяти часу і укладати договір з "Нафтогазом" або іншим постачальником, щоб зберегти для себе таку ціну протягом усього опалювального сезону, - сказав Шмигаль.

Вартість транспортування газу в Україні оплачується окремо, і минулого тижня стало відомо, що з січня 2022 року газорозподільні компанії пропонують підняти ціни на послугу з розподілу газу вчетверо. Однак згодом Національна комісія, яка здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКУ), спростувала інформацію про можливе зростання тарифів на розподіл газу.