30 травня
Завантажити ще

Факт. Як лікувати застуду?

Факт. Як лікувати застуду?

Часте запитання при перших ознаках хвороби – як швидко позбутися її симптомів. Хвора людина не знає, чим лікувати застуду, і біжить до аптеки в надії придбати чарівну таблетку. Одні вибирають народні засоби, інші відразу приймають антибіотик. Продаж серйозних препаратів без рецепта – поширена проблема в нашій країні. Люди навіть не звертаються до лікаря, а самі призначають собі анальгетики і антибіотики, ґрунтуючись на досвіді знайомих. Розповідаємо про те, що таке застуда, і про правильні принципи її лікування в домашніх умовах без шкоди для здоров'я.

Причини розвитку застуди

Традиційно застуду пов'язують з переохолодженням, тому що зростання захворюваності припадає на холодну пору року. Насправді переохолодження послаблює імунітет, роблячи організм вразливим перед вірусами. Головний захисник організму при зустрічі з інфекцією – наш імунітет – вміє справлятися з нею самостійно. Але якщо захисні функції ослаблені, то хвороботворним мікроорганізмам легше атакувати, і людина захворює.

Діагностика і перші ознаки застуди

Існує безліч збудників ГРВІ, і визначити, який вірус зумовив хворобу, складно навіть лікарю.

Для застуди, незалежно від виду вірусу, що спричинив її, є загальні ознаки, що сигналізують про початок хвороби:

  • нежить;
  • дискомфорт або біль у горлі;
  • слабкість;
  • підвищення температури і головний біль.

Як лікувати застуду у дорослих і дітей?

При перших симптомах рекомендовано дотримуватися постільного режиму і багато пити. На цьому етапі краще приймати натуральні засоби, які допоможуть імунній системі і не зашкодять організму.

Наприклад, у перші дні застуди зігріє Дефлю чай. Він містить рослинні екстракти, вітамін С і цинк, нічого зайвого, крім гармонійного поєднання користі і смаку лікарських рослин. Розчиніть сухий порошок у гарячій воді, ковтніть і вдихніть глибше – ефірні олії евкаліпта і чебрецю огорнуть слизову носових пазух і подарують вільний вдих, рослинні екстракти, що входять до складу чаю, допоможуть зменшити кашель і нежить. Цинк і екстракт пеларгонії наповнять організм противірусної силою, вітамін С підвищить рівень імунітету.

Якщо з носа тече, візьміть Дефлю Сільвер ніс краплі для діток від 1 року або Дефлю Сільвер спрей для дітей від 3 років і дорослих. У складі обидва ці засоби містять наносрібло – натуральний компонент, що має противірусну дію. Раннє застосування Дефлю Сільвер допоможе швидше впоратися з ГРВІ як у дитини, так і у дорослого. Засоби Дефлю Сільвер для носа дозволено застосовувати навіть при вагітності.

Якщо через 3 дні не стає легше і симптоми посилюються – обов'язково зверніться до лікаря.

Як не треба лікувати застуду?

Нагадуємо, що ГРВІ зумовлені вірусами. Все лікування зводиться до полегшення симптомів хвороби. Немає необхідності приймати:

  • імуномодулятори, які не завжди безпечні, а ефективність під питанням;
  • антибіотики – вони не діють на віруси і не знижують ймовірність ускладнень. Ці препарати для дорослих і дітей повинен призначати тільки лікар;
  • особливо уважно до самолікування слід поставитися під час вагітності та годування груддю. Застосування деяких антибактеріальних препаратів може завдати шкоди плоду;
  • жарознижувальні при температурі нижче 38 градусів – дайте імунітету виконати головну функцію: самостійно впоратися з хворобою. Підвищена температура – сигнал організму для синтезу противірусних речовин.

Профілактика застуди

В основі профілактики ГРВІ – зміцнення імунітету: свіже повітря, фізичні навантаження і правильне харчування. На жаль, імунітет сучасної людини може бути ослаблений настільки, що застуда іноді має перебіг навіть без температури.

Доведено, що достатня кількість цинку, вітамінів D3, С, групи В має важливе значення для підтримки імунітету, формування повноцінної імунної відповіді на проникнення вірусу.

Для профілактики в сезон ГРВІ рекомендований додатковий прийом цинку і вітамінів. Спеціальний комплекс Дефлю Захист Цинк, в складі якого хелатний цинк, вітаміни С і D3, допоможе зміцнити імунітет і запобігти захворюванню при контакті з хворим або перенести ГРВІ в легшій формі.

Дотримання наших рекомендацій допоможе уберегти ваш організм від шкідливого впливу зайвих ліків. Імунітет сам може впоратися з вірусом, не варто йому заважати. Перераховані заходи лікування застуди працюють у комплексі, тому візьміть за правило здоровий спосіб життя і використання препаратів Дефлю, що мають у складі натуральні компоненти, для захисту в сезон підвищеної захворюваності.

Новини по темі: ОРВИ Лікування Поради