Завантажити ще

В Україні побоюються спалаху поліомієліту: під загрозою діти до 5 років

В Україні побоюються спалаху поліомієліту: під загрозою діти до 5 років
Фото: levita30.ru

Після підтвердженого випадку паралічу у 1,5 однорічної дитини на Рівненщині від поліомієліту під загрозою спалаху знаходяться всі регіони України. Зокрема – діти віком до 5 років. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

- Зараз дуже важливо говорити про поліомієліт, адже він уперше за багато років повернувся до України. І поки триває епідеміологічне розслідування цього випадку, під загрозою – усі невакциновані діти віком до 5 років. Поліомієліт може викликати параліч на все життя, а іноді – призвести до смерті, – заявив головний санлікар Ігор Кузін.

За його словами, у групі ризику є маленькі діти. У зв'язку із цим Кузін закликав українців вакцинувати своїх дітей від поліомієліту.

- Насамперед потрібно переглянути свій погляд щодо вакцинації від поліомієліту батькам, чиї діти не отримали щеплення вчасно. Адже саме їхні діти можуть захворіти на цю недугу і поширити її. Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень, дітей вакцинують від поліомієліту у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років та 14 років. Щеплення – безоплатні та всі регіони забезпечені якісними вакцинами у достатній кількості, - наголосив він.

Йдетьсяпро випадок, зафіксований на Рівненщині на початку жовтня. У дитини віком 1,5 роки, яка захворіла на поліомієліт, підтвердили параліч. Малюка госпіталізували з паралізованими нижніми кінцівками, а в регіоні розпочала роботу команда епідеміологів та вірусологів, які нейтралізують можливу епідемічну загрозу. За даними МОЗ, хвора дитина не була вакцинована, її батьки відмовилися від планових щеплень з релігійних переконань.