26 листопада
Завантажити ще

У НКРЕ розповіли, чому тариф на доставку газу не зростатиме цього року

У НКРЕ розповіли, чому тариф на доставку газу не зростатиме цього року
Фото: Пихалова Юлія.

Нацкомісія, що регулює сфери тарифів та енергетики (НКРЕКП), спростувала інформацію ЗМІ, яка напередодні розбурхала українців, про те, що українські облгази планують підвищити тарифи на доставку газу вчетверо.

- Повідомлення про підвищення тарифів на розподіл природного газу, що тиражуються у засобах масової інформації, не відповідають дійсності. Згідно з чинним законодавством, тарифи на послуги розподілу природного газу на наступний рік затверджуються НКРЕКП щорічно, як правило - у грудні попереднього року. Тож жодних рішень про затвердження таких тарифів на наступний рік не приймалося, - йдеться у повідомленні НКРЕКП у вівторок, 26 жовтня.

Також у Нацкомісії наголосили, що гіпотетичне коригування тарифів на доставку газу наступного року в середньому по Україні не повинно перевищувати рамки інфляційних процесів.

- Наміри окремих операторів газорозподільних мереж (облгазів) надзвичайно суттєво підвищити тарифи на розподіл природного газу не означають, що такі наміри можуть бути реалізовані. У проектах розрахунків, які публікують оператори газорозподільних мереж (облгази) на своїх офіційних сайтах у жовтні цього року, пропонується зростання тарифів на розподіл природного газу на 2022 рік від 61% (ВАТ Кіровоградгаз) до 443% (АТ Луганськгаз). Оператори пояснюють такі проекти розрахунків переважно різким зростанням ринкової ціни на природний газ, - сказано в повідомленні НКРЕКП.

Крім того, регулятор запевнив, що займеться ретельними перевірками облгазів, оскільки, судячи з досвіду минулих років, тарифи на розподіл природного газу затверджуються в розмірах, значно нижчих за попередньо розраховані облгазами.

30 вересня Володимир Зеленський пообіцяв, що тарифи на тепло та гарячу воду до кінця опалювального сезону не зростатимуть, цього ж дня Нафтогаз, регіональна влада та Кабмін підписали відповідний меморандум.

Через два тижні після цього кілька областей України оголосили надзвичайну ситуацію через брак газу для опалення. В Офісі президента у відповідь заявили, що причин для паніки немає, і газу вистачить.

Наразі населення України платить за газ за двома позиціями: одна – власне вартість спожитого палива, друга – ціна доставки. Мабуть, зіткнувшись із мораторієм на першу позицію, постачальники газу намагаються "відігратися" на другій.