Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Грета Тунберг несподівано виконала хіт 80-х: Хотіла показати, що екоактивісти не просто злі діти

Грета Тунберг несподівано виконала хіт 80-х: Хотіла показати, що екоактивісти не просто злі діти
Фото: instagram.com/gretathunberg

Шведська екоактівістка 18-річна Грета Тунберг несподівано з'явилася на концерті Climate Live в Стокгольмі, який організували захисники клімату. Грета вийшла на сцену разом з іншим екоактивістом Андреасом Магнуссоном і виконала мегахіт 80-х років Never Gonna Give You Up виконавця Ріка Естлі. Публіка зустріла несподіваний перформанс гучними оплесками.

- Я хотіла зробити іншим активістам приємний сюрприз і подякувати їм за старанну роботу над організацією концерту. Зрештою, насправді ми підлітки, які можуть жартувати один з одним, а не просто злі діти, як нас часто зображують медіа, - зізналася Тунберг.

Грета Тунберг - перший в історії підліток, який став людиною року за версією журналу Time. Школярка була двічі номінована на Нобелівську премію миру. Вперше про неї дізналися, коли Греті було 15 років. У серпні 2018 року вона почала протестувати біля шведського парламенту з плакатом "Шкільний страйк за клімат". Надалі до поодиноких протестів Тунберг приєдналися й інші активісти - страйки стали щотижневими.

Восени 2019 року Грета у своєму виступі в Нью-Йорку на саміті ООН з питань клімату заявила, що світ стоїть на порозі масової загибелі, а все, про що можуть говорити політики, "це гроші і казки про вічне економічне зростання". Тоді гнівна фраза "Як ви смієте" з її виступу стала мемом.

Восени 2021 року Тунберг звинуватила світових лідерів в "бла-бла-бла". Вона заявила, що лідери США та країн ЄС неодноразово заявляли про намір досягти вуглецевої нейтральності до середини століття і будівництво "зеленої економіки". Однак обіцянки так і залишилися невиконаними.

Новини по темі: Грета Тунберг