Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Чотири ознаки тихого інсульту

Чотири ознаки тихого інсульту

Ви чули про тихий інсульт ? Він отримав свою назву за здатність проходити непоміченим. Найчастіше його симптоми пропускають або невірно інтерпретують. Підсумок може бути незворотнім...

Під час інсульту відбувається порушення кровопостачання ділянок мозку. Але люди помирають не відразу. Часто вони виявляються в ситуації, коли їм реально можна допомогти. Нейрохірурги кажуть: якщо вони протягом 3 годин встигають до жертви інсульту, то наслідки нападу можуть бути усунені. Трюк полягає в тому, щоб розпізнати інсульт і приступити до лікування якомога швидше.

Якщо людина раптом починає поводитися дивно, неадекватно, перше, що варто зробити, - перевірити його на ознаки тихого інсульту. Він може статися, як вважають фахівці, з 10% населення. Тобто знання цих симптомів може врятувати життя кожному 10-му людині!

Отже, ознаки тихого інсульту і способи їх виявлення.

  1. Попросіть людини посміхнутися. Якщо це правда інсульт, він не зможе цього зробити обома куточками рота. Посмішка вийде кривої.
  2. Попросіть сказати просте речення на кшталт «Сьогодні гарна погода». Не зможе сказати виразно.
  3. Попросіть підняти одночасно обидві руки. Якщо це інсульт, не зможе або зможе тільки частково.
  4. Попросіть висунути язик. Якщо він викривлений, повернуть, це теж несприятлива ознака. Якщо проблеми виникнуть навіть з одним із завдань, негайно телефонуйте в швидку допомогу і по телефону потрібно описувати симптоми.

Якщо є перераховані ознаки, хворого треба укласти, якщо це відбувається на вулиці, щось підстелити, щоб не замерз. Під голову - невелику подушку або згорнуту куртку для забезпечення доступу свіжого повітря. Дзвонити в швидку треба, описувати симптоми треба. Але, перед тим як наполягати на приїзді лікарів, варто подумати: а чи не швидше чи самим довезти людини (дуже акуратно, на задньому сидінні, лежачи, з відкритими вікнами) до найближчого медзакладу? Особливо якщо інсульт стався за містом.

Чим раніше почнеться медикаментозне лікування, тим більше шансів, що людина не помре і не буде паралізований.