Завантажити ще

Ігор Абрамович: Держава має на належному рівні відзначати роль батька у вихованні дітей

Ігор Абрамович: Держава має на належному рівні відзначати роль батька у вихованні дітей

Таку думку висловив народний депутат, заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Ігор Абрамович, коментуючи реєстрацію у Верховній Раді законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів про присвоєння почесного звання "Батько-герой", реєстр. № 6162.

За словами співавтора законопроекту, сьогодні чинним законодавством передбачена можливість присвоєння почесного звання «Мати-героїня» жінкам, які виховали п'ятьох і більше дітей до восьмирічного віку, тоді як подібної державної нагороди для відзначення аналогічного внеску батька у виховання дітей законодавством не передбачено.

- Переконаний, чоловіки, які належним чином беруть участь у вихованні дітей, докладають усіх зусиль для забезпечення належних умов для їх зросту, отримання освіти, розвитку творчих здібностей, формування моральних і духовних цінностей, також заслуговують на відповідну державну нагороду, - заявив парламентарій.

Ухвалення законодавчої ініціативи, на переконання І. Абрамовича, дозволить на належному рівні відзначати роль батька в процесі виховання дітей, розвивати відповідальне батьківство і взагалі зміцнить інститут сім'ї як основу суспільства.

Нагадаємо, 11 жовтня 2021 ряд народних депутатів на чолі зі співголовою міжфракційного депутатського об'єднання «Рівні можливості» Бардіною М.О. внесли до Верховної Ради проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів про присвоєння почесного звання "Батько-герой", реєстр. № 6162, яким пропонується присвоювати почесне звання "Батько-герой" чоловікам, які виховали до восьмирічного віку п'ятьох і більше дітей (у тому числі усиновлених). Крім того, законопроектом встановлюються рівні соціальні гарантії для жінок і чоловіків, яким будуть присвоювати звання «Мати-героїня» та «Батько-герой».

18 травня 2019 Указом президента України № 274/2019 в Україні встановлено День батька, який відзначається в третю неділю червня.