23 червня
Завантажити ще

На Криті ідентифікували найдавніші сліди пращурів людей

На Криті ідентифікували найдавніші сліди пращурів людей
Фото: uni-tuebingen.de

Сліди ніг, залишені пращурами людей шість мільйонів років тому, були ідентифіковані дослідниками на острові Крит. Відкриття було зроблено міжнародною командою на чолі з Тюбінгенським університетом Німеччини. Це можуть бути найдавніші сліди гомінін з коли-небудь знайдених.

- Сліди майже на 2,5 мільйона років старше, аніж сліди, приписувані афарскому австралопітеку (Люсі) з Лаетолі в Танзанії, - зазначив Уве Кіршер зі Зенкенбергського центру еволюції людини та палеооточення при Тюбингенському університеті.

На острові Крит у 2017 році виявили сліди в скам'янілих відкладеннях на пляжі недалеко від критської села Трахілос. У дослідженні, опублікованому в Scientific Reports, вчені використовували геофізичні й мікропалеонтологіческіе методи. З'ясувалося, що вік слідів становить близько 6,05 мільйона років, що також робить їх найдавнішим прямим доказом використання ступнів для ходіння.

Таким чином, сліди з Криту приблизно того ж віку, що й скам'янілості прямоходячого виду Orrorin tugenensis з Кенії (хоча знахідки, пов'язані з цими двоногими тваринами, включають стегнові кістки, але немає ані кісток ніг, ані їх відбитків). Сліди Трахілоса дозволяють по-новому поглянути на ранню еволюцію пересування людини.

Шість мільйонів років тому Крит був пов'язаний із материковою Грецією Пелопоннесом. Знайдені відбитки стоп можуть мати зв'язок з Graecopithecus freybergi.