Завантажити ще

Адвокат про справу Медведчука: Венедиктова свідомо маніпулювала і пішла на незаконні дії щодо Медведчука

Адвокат про справу Медведчука: Венедиктова свідомо маніпулювала і пішла на незаконні дії щодо Медведчука
Фото: Скріншот відео

Про це заявила адвокат Медведчука Лариса Чередниченко, трансляцію вів " Перший Незалежний ".

"Прозвучала інформація про те, що було повідомлення підозр направлено поштою, і пролунав коментар:" я (генпрокурор Венедиктова - ред.) Розумію позицію адвокатів Віктора Медведчука і на їх місці я зробила б те ж саме ". Що означає ця фраза? Ця фраза означає, що генеральний прокурор Венедиктова розуміє, що напрямок по пошті повідомлення про кримінальне правопорушення є незаконним, є кричущим порушенням закону, але тим самим вона розписується в тому, що вона допустила його свідомо.

Кримінально процесуальний кодекс говорить, що повідомлення підозр має бути вручено персонально людині, і тільки при неможливості вручення воно може бути направлено поштою або здійснено в іншому порядку. Давайте проведемо паралелі цього нового майбутнього справи, по якому намагалися вручити підозра, з тією справою, розслідування по якому закінчено. Віктору Володимировичу про підозру повідомляти двічі. Перший раз для того, щоб вручити підозра була зімітована ситуація, коли, "ми не можемо знайти громадянина України на території України, давайте ми підемо до нього додому з обшуком, там його теж не виявимо", тому що законослухняна людина, якій не говорили про будь-які претензії він може з чистою совістю же не бути вдома, і не чекати кожну хвилину, коли до нього завітають правоохоронці. І тому перший раз повідомлення було направлено поштою. Але навіть якщо і так, то вважати, що людина повідомлений про підозру можна тільки з того моменту, коли людина отримає конверт, в якому буде відповідний документ і залишить свій підпис на повідомленні, що я отримав цей конверт. Так говорить кримінально процесуальний кодекс. Тому навіть з цієї точки зору не можна говорити про те, що Віктор Володимирович був повідомлений про підозру, це в корені неправильно, тому говорячи так, генеральний прокурор сьогодні маніпулювала - це неправда.

Що стосується того, які докази генеральний прокурор, назвавши прізвище Віктора Володимировича Медведчука чітко в ефірі, що є прямим порушенням презумпції невинуватості ", - заявила адвокат.

Раніше народний депутат від ОТЗЖ Ренат Кузьмін заявляв, що представники ГБР повісткою викликали Медведчука нібито для ознайомлення з матеріалами давно вже закінченого кримінальної справи про державну зраду і порушення правил ведення війни. В цей же час, за словами нардепа, представники ОГП спробували вручити опозиційному політику нова підозра в державній зраді і сприяння тероризму, однак адвокати Медведчука не дали прокурорам зробити це, порушуючи закон.

2 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про застосування санкцій проти телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK. Згідно з указом, який вступив в силу з моменту підписання, до телеканалів застосовані санкції протягом п'яти років. Це передбачає блокування мовлення всіх трьох телеканалів.

26 лютого журналісти незаконно закритих президентом Володимиром Зеленським телеканалів об'єдналися і створили новий телеканал - "Перший Незалежний". Засновниками нового медіа стала група журналістів, які раніше працювали на каналах " 112 Україна ", NewsOne і ZIK. Але буквально через годину після початку мовлення влада незаконно відключила телеканал від ефіру.
20 лютого Президент України Володимир Зеленський підписав указ, яким ввів в дію рішення Ради нацбезпеки і оборони ввести санкції проти 8 осіб - серед них голова політради партії "Опозиційна платформа - За життя" Віктор Медведчук і його дружина Оксана Марченко.

13 травня в Печерському суді Києва обрали запобіжний захід голові політради партії ОТЗЖ Віктору Медведчуку. 21 травня Київський апеляційний суд залишив в силі цілодобовий домашній арешт для нардепа. 9 липня суд продовжив домашній арешт Віктора Медведчука до 7 вересня. Відразу ж після початку засідання адвокати лідера ОТЗЖ заявили про відвід судді Сергія Вовка. Справа в тому, що Вовк вирішив розглядати питання продовження термінів досудового розслідування без сторони захисту. Але в підсумку суд відхилив клопотання про відвід судді та прокурора. 30 липня Київський апеляційний суд відмовив адвокатам голови політради "Опозиційною платформи - За життя" Віктора Медведчука в задоволенні апеляції щодо продовження строків домашнього арешту політика до 7 вересня.

У ОТЗЖ відреагували на цей правове свавілля і заявили, що такі дії влади - відверта і цинічна політична розправа над опозиційним політиком, який своєю принциповою позицією розкриває непрофесіоналізм, продажність і антинародний характер влади.

Коментуючи ситуацію, Віктор Медведчук підкреслив його адвокати повністю готові до процесу оскарження запобіжного заходу і у них є докази, які спростовують звинувачення прокуратури і доводять незаконність застосування до нього домашнього арешту.

Так, стороною захисту було подано апеляцію на рішення Печерського районного суду Києва про продовження запобіжного заходу політику. Однак 30 липня Київська апеляційний суд відхилив її, незважаючи на розгром всіх доводів обвинувачення.

Провідні європейські політики, міжнародні та українські експерти і світові ЗМІ розкритикували указ Зеленського про припинення роботи телеканалів " 112 Україна ", NewsOne і Zik.

За останні місяці світові ЗМІ, європейські політики та експерти опублікували майже 97 тисяч матеріалів, присвячених цькування українською владою опозиції і незалежних телеканалів.