23 вересня
Завантажити ще

У Києві відбудеться презентація спеціального випуску журналу «Антиквар», присвячена польському художнику

13 жовтня в 18:00 у галереї «КалитаАртКлуб» (Малопідвальна, 21/8) відбудеться презентація спеціального випуску журналу «Антиквар» №124: «Світ і світло Вільгельма Котарбінського», присвяченого видатному польському художнику, одному з авторів розписів Володимирського кафедрального собору в Києві. У масштабному міжнародному проекті були задіяні дослідники з п'яти країн, де жив і працював художник - Польщі, України, Італії, Білорусі, Росії.

За словами куратора і запрошеного редактора спецвипуску Олександри Пелиховського (Варшава), унікальні документи, вперше опубліковані в цьому номері «Антиквар», складно було не просто зібрати з усієї Європи, але і знайти: незважаючи на величезну популярність і значущість художника, його архів повністю загинув і розсіявся за часів «радянської влади». Команда проекту півтора року працювала над пошуком і збором матеріалів, незважаючи на бар'єри і складнощі, пов'язані з «пандемічним» обмеженнями.

В рамках презентації випуску «Антиквар», буде представлена ​​унікальна культурна колаборація: вернісаж авторської графіки видатної сучасної української художниці, Олени Придувалової. Серія образів народилася під час роботи Олени над створенням hommage (твори-присвяти одного художника - іншому), який був зроблений спеціально для колекційної серії номера «Світ і світло Вільгельма Котарбінського». Інспірацією послужили зображення серафимів в вітрилах малих куполів Володимирського кафедрального собору, які прикрасили і обкладинку свіжого номера «Антиквар».

Дякуємо Вам за увагу і чекаємо презентації!