Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Рівненській області невакцинованих від поліомієліту дітей вирішили не допускати до навчання

У Рівненській області невакцинованих від поліомієліту дітей вирішили не допускати до навчання
Фото: facebook.com/RivneODA

У Рівненській області невакцинованих від поліомієліту дітей не допускатимуть до навчання. Про це повідомила прес-служба МОЗ України.

- Комісія ТЕБ та НС також прийняла рішення про те, що невакцинованих дітей не допускатимуть до навчання. Таким дітям будуть забезпечені інші форми навчання, - йдеться на сайті міністерства охорони здоров'я.

Рішення прийняли на позачерговому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Рівненської області.

Ще одна прийнята на засіданні міра - рішення про додаткові тури імунізації дітей до п'яти років від поліомієліту.

Спалах поліомієліту в області класифікували як надзвичайну ситуацію біологічного характеру обласного масштабу.

Головний державний санітарний лікар Ігор Кузин повідомив, що лише 53% дітей в Україні до року отримали планові щеплення в 2021 році.

- Низькі рівні в наступних областях України: у Херсонській - 40,7%, Івано-Франківській - 42,2%, Закарпатській - 43,1%, Запорізькій - 46,2%, Харківській - 46,5%, в Одеській та Київській областях - 47,5%. У Чернівецькій і Львівській - по 48,5%, в Рівненській - 48,9%, - перерахував Кузін.

У МОЗ запевнили, що в Україні є достатня кількість ефективних вакцин, які закуплені за кошти державного бюджету.

6 жовтня МОЗ повідомив, що в Рівненській області зафіксували випадок паралічу у півторарічної дитини. Батьки дівчинки відмовилися від щеплень, передбачених медичними стандартами, за релігійними переконаннями. За даними ЗМІ, всього в сім'ї десятеро дітей, і у ще шести виявили вірус, але вони є лише носіями і не мають симптомів хвороби.

Поліомієліт - гостре інфекційне захворювання, специфічного лікування якого не існує. Захворіти на поліомієліт може кожна невакцинована людина - і дитина, і дорослий. Але найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти у віці до п'яти років. Перебіг хвороби характеризується ураженням ЦНС, виникненням паралічів. Хвороба може призвести до смерті. Без будь-яких проявів хвороба протікає в більш 70% випадків.

Безкоштовна вакцинація проти поліомієліту проводиться у сімейного лікаря або педіатра в державних медичних установах, а також в приватних, які уклали договори з Національною службою здоров'я України. Перше щеплення діти отримують в перші місяці життя.

1 доза - 2 місяць життя дитини.

2 доза - 4 місяць.

3 доза - 6 місяць.

4 доза - 18 місяць.

5 доза - 6 років.

6 доза - 14 років.