20 червня
Завантажити ще

У Росії покарали військових, які влаштували почесну варту на вінчанні нащадка династії Романових в Петербурзі

У Росії покарали військових, які влаштували почесну варту на вінчанні нащадка династії Романових в Петербурзі
Фото: REUTERS/Антон Ваганов.

Російські військовослужбовці не мали права організовувати почесну варту на церемонії вінчання Григорія Романова - нащадка російських імператорів. Тому відносно армійських начальників, які надали молодятам подібну "послугу", прийняті дисциплінарні заходи. Про це 6 жовтня повідомляє російське РІА "Новости".

Почесна варта з шаблями наголо була виставлена на вінчанні великого князя Георгія Романова та Ребекки Беттаріні на ступенях Ісаакіївського собору. Однак в російських статутах і інших службових армійських документах немає норми, яка дозволяла б участь військовослужбовців у подібних приватних церемоніях. Це викликало негативні коментарі в соцмережах, і армійське керівництво перевірило інформацію. В результаті учасники і організатори притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Таке рішення, як повідомило джерело РІА Новости, прийняв особисто міністр оборони Сергій Шойгу за підсумками службового розслідування.

- Залучення військовослужбовців роти почесної варти до заходів регламентовано нормативними правовими актами Міноборони, - пояснило джерело, додавши, що в даному випадку «окремі посадові особи» порушили «вимоги керівних документів».

Нащадок імператорського роду Георгій Романов обвінчався з італійкою Ребеккою Беттаріні в Ісаакієвському соборі Санкт-Петербурга. Це перше вінчання імператорського нащадка через 104 роки з дня вбивства царя і його сім'ї. Пара одружилася 24 вересня, а пишне вінчання відбулося 1 жовтня.