Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
15 квiтня
Завантажити ще

В ООН заявили про «водяну світову кризу»: які країни найбільше постраждають

В ООН заявили про «водяну світову кризу»: які країни найбільше постраждають
Фото: Reuters

В результаті змін світ чекає глобальна водяна криза вже до 2050 року: кількість людей з обмеженим доступом до води зросте до більш ніж 5 мільярдів чоловік. До такого висновку прийшли вчені Всесвітньої метеорологічної організації ООН, доповідь яких оприлюднило видання Associated Press.

Згідно з документом, починаючи з 2000 року кількість стихійних лих, пов'язаних з повенями, у всьому світі зросла на 134% в порівнянні з попередніми двома десятиліттями. Велика частина смертей і економічних втрат, пов'язаних з повенями, припали на Азію.

Частота стихійних лих, пов'язаних з посухою, за той же період виросла майже на 30%. Найбільше економічний збиток понесли Північна Америка, Азія і Карибський басейн. Зафіксовано також сплеск смертей, викликаних посухою, і в Африці. При цьому, зазначають експерти, вже 25% всіх міст світу відчувають регулярну нестачу питної води.

- За останні два десятиліття сукупні запаси поверхневих і ґрунтових вод на планеті, а також води, що міститься в грунті, снігу і в льодах, скорочувалися на 1 сантиметр на рік, - відзначають вчені.

Вони вважають, що подальше зростання населення на Землі посилить навантаження на водопостачання, «особливо в країнах Африки на південь від Сахари.

- Число людей з обмеженим доступом до води до 2050 року виросте до більш ніж 5 мільярдів чоловік, - підкреслили вчені.

На їхню думку, уникнути або зменшити вплив кризи можна, вдосконаливши систему попередження для зон, схильних до повеней і посухи, а також поліпшивши координацію роботи країн у протистоянні стихійним лихам.

Україна в останні місяці також кілька разів страждала від невеликих повеней в містах. Так, останній з них був зафіксований в середині вересня в Одесі - після сильних злив виявилися затоплені вулиці і торговий центр.

Новини по темі: Вода ООН криза