Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Миколаївській області починається масштабна перевірка здоров'я жителів, постраждалих від токсичних відходів МГЗ

У Миколаївській області починається масштабна перевірка здоров'я жителів, постраждалих від токсичних відходів МГЗ

Громадська організація «Стоп шлам» починає масову перевірку стану здоров'я людей, постраждалих від відходів виробництва Миколаївського глиноземного заводу - червоного шламу. Про це повідомив глава організації Василь Орел на прес-конференції, присвяченій даній темі.

Як розповів після участі в заході судовий експерт Євген Юрченко, вже проведена експертиза волосся жителів околиць шламосховищ МГЗ, в результаті якої в організмі людей було виявлено надмірний вміст цілого ряду елементів, що викликають рак та інші хвороби.

Присутній на прес-конференції глава Дослідницького комітету Українського союзу клінічної онкології В'ячеслав Копецький підтвердив, що знайдені в організмах мешканців Миколаївської області хром, кадмій, берилій і нікель викликають рак легенів, титан - рак шкіри, галий - рак легенів, сечового міхура і шкіри.

- Проведене дослідження - це стартовий етап. З огляду на вплив червоного шламу на здоров'я людей, постраждалим може виявитися фактично будь-який житель Миколаївської області. Щоб з'ясувати це, потрібно всього лише здати волосся на аналіз, який робиться досить швидко, і можна буде переконатися в тому, чи існує накопичення в організмі елементів, що знаходяться в червоному шламі. Якщо виявляються алюміній і хром, як це було в дослідженнях волосся людей, що живуть в околицях шламосховищ, то причина буде очевидна, оскільки в Миколаївській області інших джерел забруднення навколишнього середовища немає, - заявив на прес-конференції адвокат ГО «Стоп шлам» Артемій Воробйов.

За його словами, здати волосся на експертизу може будь-який житель Миколаївської області.

З огляду на вплив червоного шламу на здоров'я людей, які постраждали може виявитися фактично будь-який

З огляду на вплив червоного шламу на здоров'я людей, які постраждали може виявитися фактично будь-який

Нагадаємо, раніше експертиза Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції виявила ряд небезпечних речовин у відходах червоного шламу Миколаївського глиноземного заводу, які чинять негативний вплив на навколишнє природне середовище, а також життя і здоров'я людини.

У червоному шламі були виявлені миш'як, кадмій, ртуть, свинець, а також елементи алюмінію, бор, кальцій, хром, ферум, манган, магній, сірка, стибиум, станум, ванадій, стронцій і силіцій, які становлять найбільшу небезпеку для людей.

У грудні 2020 року громадська організація «Стоп Шлам» подала позов про стягнення з Миколаївського глиноземного заводу 9,2 млрд гривень моральної компенсації для жителів міста. У травні 2021 року Заводський районний суд задовольнив цей позов, постановивши виплатити 9,2 млрд гривень миколаївцям, які приєдналася до позову.