28 вересня
Завантажити ще

Європейське космічне агентство отримало перші знімки Меркурія

Європейське космічне агентство отримало перші знімки Меркурія
Фото: twitter.com/esaoperations

Європейський космічний апарат BepiColombo передав на Землю перші зроблені ним знімки Меркурія. Про це повідомило Європейське космічне агентство (ESA).

BepiColombo - спільний проект ЄС та Японії, перша місія Європи до Меркурія. Найближче зображення космічний апарат отримав з відстані близько 1000 км. На знімках видно великі кратери - поверхню Меркурія схожа на місячну.

Отримання знімків співпало з 101-річчям італійського астронома Джузеппе Коломбо, в честь якого назвали BepiColombo.

Меркурій - найближча до Сонця планета і BepiColombo працював при температурі близько 110 градусів за Цельсієм. Наступний обліт Меркурія відбудеться ним 23 червня 2022 року. Прибути на планету BepiColombo планує в 2025 році.

BepiColombo складається з двох космічних кораблів Bepi і Mio, які на підступах до Меркурія будуть проводити самостійні, що доповнюють один одного дослідження.

Меркурій до цього облітали два космічні апарати. У 1974 і 1975 роках поруч з ним пролетів американський «Маринер-10», а з 2008 до 2015 року його досліджував американський MESSENGER.

Меркурій - найменша і найменш вивчена планета земного типу в нашій Сонячній системі, рухається по небу швидше за інших планет.

Фото: twitter.com/esaoperations

Фото: twitter.com/esaoperations