Завантажити ще

Даша Астаф'єва позувала для копії картини, вкраденої росіянами з Херсонського музею

Даша Астаф'єва позувала для копії картини, вкраденої росіянами з Херсонського музею

Модель та співачка Даша Астаф'єва позувала для віртуальної копії картини Михайла Брянського «Портрет дівчини у вишиваній сукні», котру росіяни вкрали під час окупації. Анімаційне полотно створили в рамках проєкту «Викрадене мистецтво…» Херсонського художнього музею фольклористки Ярини Сізик та режисера анімації Марії Духовне Личко.

- Це наша спроба у режимі реального часу відповідати на спробу знищити українські культурні надбання. Формат віртуальних і водночас живих копій картин дозволяє передавати важливий меседж – втрачене, але не забуте. І навіть перебуваючи на чужині, мистецтво може жити й спілкуватись з глядачем. Але для цього ми повинні постійно звертатись до памʼяті з креативними цікавими нагадуваннями, - розповіла режисер Марія Духовне Личко.

Астафʼєва позувала у вишиванці, яка є близькою копією сорочки з картини та була вишита під час окупації херсонським гідом Інною Микуцькою. Картину Михайла Брянського «Портрет дівчини у вишиваній сукні» заповіла Херсонському музею колекціонер Марія Корніловська. Про самого художника відомо, що він народився у 1830 році у Києві, навчався в Академії мистецтв у Санкт-Петербурзі.

Росіяни викрали з Херсонського художнього музею понад 10000 творів мистецтва. Анімації мають привернути увагу до інституції, яка потребує підтримки після розграбування.

Переглянути цей допис в Instagram

Допис, поширений Maria Oz (@dukhovne_lychko)

Новини по темі: Даша Астаф'єва