4 липня
Завантажити ще

У Криму заявили, що через ракетний удар ЗСУ по "вишках Бойка" припинили видобуток газу

У Криму заявили, що через ракетний удар ЗСУ по
Фото: Крыминформ

Збройні сили України нанесли ракетний удар по бурових установках тимчасово окупованого "Чорноморнафтогазу", так званих "вишках Бойка". Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко та глава окупаційної адміністрації Криму Сергій Аксьонов. 

"Наші ракетники курили не біля Зміїного, а курили біля вишок Бойка. Ракетний удар по вишках трохи завадив газовидобуванню в українському Чорному морі з боку росіян", - написав Гончаренко.

Аксьонов заявив, що є поранені і зниклі безвісти. Патрульні катери та авіація Міноборони РФ намагаються проводити рятувальні роботи. За словами "сенатора" Ольги Ковитиди, добича газу призупинена.

- О 8.37 було завдано першого ракетного удару по БК-1, у подальшому удари було завдано о 8.52 – на БК-2, о 9.23 – на БК-3. На другій та третій платформі ніхто з людей не постраждав, на першій є поранені: двоє з опіками та один - із уламковими пораненнями. Двоє здорові, сім ще розшукуються, проводяться рятувальні роботи. На вертольоті Мі-8 поранених доставляють до Чорноморського, тут на них чекає швидка допомога. З труб газ був вчасно скинутий, своєчасно було припинено видобуток, внаслідок чого катастрофічних наслідків через вибух газу не було, - заявила Ковитида.

Окупаційна влада Криму запевняє, що руйнування вишок незначні. Друга та третя платформи практично не постраждали – «лише верхівки знесли», а першу платформу відновлюватимуть. 

У 2014 році Росія захопила обидві бурові установки, коли був анексований Крим. При цьому вони залишалися на Одеському родовищі, яке знаходиться набагато ближче до материкової частини України, ніж до півострова. У грудні 2015 року РФ відвела "вишки Бойка" ближче до окупованого Криму.

23 грудня 2015 року Печерський суд Києва задовольнив клопотання ГПУ про арешт "вишок Бойка". У січні 2017 року український суд заарештував захоплені Росією бурові установки.

Новини по темі: Війна України з Росією