Завантажити ще

Громадянські, ризикуючи життям, ховали поранених українських бійців у Бучі

Громадянські, ризикуючи життям, ховали поранених українських бійців у Бучі
Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Екс-командир полку Максим Жорін розповів, що під час бойових дій громадянські люди дуже допомагають українським військовим і саме завдяки їм багато операцій закінчуються успішно. Так, зокрема, було і в Бучі, де місцеві жителі ховали від російських окупантів поранених бійців і надавали їм допомогу. Про це він сказав вефірі 24 канали.

Жорін каже, що величезна кількість спецоперацій закінчилася успішно саме завдяки цивільним, які допомагали, коригували, зустрічали та показували.

- Дуже складними були процеси, коли, наприклад, у Бучі від нас відрізало кілька поранених бійців і звичайні цивільні їх знайшли, ховали вдома, надавали медичну допомогу. Вони вийшли з нами на зв'язок і ясно розуміли, що, якщо про це дізнаються, вони не виживуть, – пояснив Максим Жорін.

Він нагадав про те, які жахіття пережила Буча та її жителі, де людей убивали і не за подібні речі.

- Там просто так убивали жінок, людей похилого віку. А уявіть, що робили б з тими, хто ховав наших поранених бійців, – зазначив Жорін.

Він додав, що люди зовсім не знали наших військових. Вони розуміли лише одне – це українські воїни. Громадянські, ризикуючи своїм життям, своєю долею, ховали їх, надавали медичну допомогу, а потім ще й допомагали їх звідти вивезти.

Крім того, Максим Жорін наголосив, що майже у всіх випадках, де є можливість, місцеві допомагають українським захисникам.

– Майже у кожному пункті, навіть на окупованих територіях є місцеві, які допомагають нам втілити у життя ті чи інші спецоперації, – розповів Максим Жорін.

Раніше Зеленський у своєму зверненні до українців розповів, що з початку вторгнення Росії в Україну українським захисникам вдалося деокупувати 1015 населених пунктів. Тільки за останню добу наші бійці звільнили від ворога 6 сіл та міст.