26 жовтня
Завантажити ще

Глава МВС анонсував нових підозрюваних у справі "Дельта Банку"

Глава МВС анонсував нових підозрюваних у справі

Міністр внутрішніх справ Денис Монастирський впевнений, що в справі "Дельта Банку" будуть ще підозри, як і в інших кримінальних провадженнях про "цинічному пограбуванні вкладників банкірами". Про це він написав у Фесйбуке.

- Сьогодні слідчі вручили підозру колишньому власнику збанкрутілого "Дельта Банку", який разом з чотирма топ-менеджерами цього банку тільки за цим епізодом підозрюється в розкраданні, привласненні коштів і нанесенні збитку на суму понад 1 мільярд гривень. Упевнений, що це не останнє підозра як в справі "Дельта Банку", так і в інших справах, де окремі банкіри цинічно грабували своїх вкладників, - заявив міністр.

Як зазначив Монастирський, з 2008 року в Україні оголосили про банкрутство більше сотні банківських установ, в результаті чого 1,5 мільйона українців втратили свої заощадження.

- Ми ніколи не побудуємо сильну державу, якщо мільйони українців не будуть відчувати справедливості. З 2008 року в Україні збанкрутувало більше сотні банківських установ. Понад півтора мільйона українських сімей втратили свої заощадження через зловживання власників і менеджменту банків. У той же час власники і топ-менеджери цих банків продовжували насолоджуватися, будували справжні палаци під Києвом і вкладали вкрадені в українців гроші у власний бізнес, - підкреслив глава МВС.

Про те, що одному з власників ПАТ "Дельта Банк" слідчі повідомили про підозру заявила генпрокурор Ірина Венедиктова 11 жовтня. Прізвище підозрюваного вона не уточнила, але ЗМІ писали, що мова йде про Миколу Лагуні. Підозрюваному інкримінують розтрату майна і коштів зі збитками в понад 1 млрд гривень. Крім Лагуна, повідомлення про підозру також отримали глава ради директорів, два його заступники та директор однієї з пов'язаних фінансових компаній.