Колишнього керівника штабу Антитерористичного центру СБУ полковника Дмитра Козюра, якого в лютому 2025 року викрили у співпраці з ФСБ РФ, засуджено до довічного позбавлення волі. Про це повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко.
- Полковник, кадровий офіцер СБУ, мав доступ до державної таємниці та відповідав за координацію боротьби з тероризмом. У березні 2018 року у Відні його завербувала ФСБ РФ, – нагадав Кравченко. - За грошову винагороду він зобов'язався збирати та передавати російським спецслужбам оборонну інформацію, у тому числі дані, що становлять державну таємницю.
За даними слідства, з того часу Козюра перебував на постійному зв'язку зі своїми російськими кураторами. Для конспірації на зв'язок із представниками російських спецслужб виходив через посередника. Шифрограми підписував особисто.
Активна діяльність "щури" розпочалася в період повномасштабного вторгнення. До його обов'язків входило шпигунство за командними пунктами СБУ та передача даних про атаки на бізнес-центри, а також про кількість поранених військових та цивільних осіб. Так, з 2024 по 2025 роки засуджений систематично передавав інформацію про наслідки ракетних ударів по об'єктах у Києві, місця дислокації підрозділів СБУ, дані про військові частини, службові документи, аналітичні матеріали.
Також він передавав документи з грифом "таємно" про об'єкти критичної інфраструктури, зокрема газотранспортної системи, та плани посилення ППО на цих об'єктах. У лютому 2025 року зрадника викрили внаслідок безпрецедентної спецоперації під кодовою назвою "Щур". У своїх свідченнях він визнав, що працював на ФСБ РФ за фінансову винагороду.
За матеріалами Служби безпеки України суд визнав його винним за ч. 2 ст. 111 та ч. 1 ст. 263 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану, а також незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами чи вибуховими речовинами).