17 липня
Завантажити ще

СБУ повідомила про підозру голову російського університету спецназу імені Путіна

 СБУ повідомила про підозру голову російського університету спецназу імені Путіна
Фото: т.ме/СБУкр

Українські силовики повідомили про підозру голову російського університету спецназу імені диктатора Володимира Путіна Байбетара Вайханова. Він організовує підготовку бойовиків для війни проти України, повідомляє пресслужба СБУ.

– Фігурант входить до найближчого оточення Кадирова, за вказівкою якого організовує підготовку бойовиків для окупаційних угруповань РФ, – уточнили у Службі безпеки. - З початку повномасштабного вторгнення у ворожому навчальному закладі пройшли навчання понад 40 тис. російських кадрових військових та найманців. Серед них – бойовики 78-го моторизованого полку спецпризначення «Північ-Ахмат» та полків «Ахмат-Росія», «Ахмат-Чечня» 42-ї мотострілецької дивізії 58-ї загальновійськової армії РФ.

У СБУ наголосили, що всі вищезгадані підрозділи беруть участь у війні проти України на східному та південному напрямках. За даними правоохоронців, слухачі університету спецназу проходять підготовку у місті Гудермес, яка триває тиждень. Там їм проводять тактичну, вогневу, інформаційно-ідеологічну та медичну підготовку.

Після закінчення "курсів" бойовиків перекидають у найгарячіші точки фронту, де вони використовуються для штурмів позицій Сил оборони, підкреслили в СБУ. Також на базі університету з жовтня 2023 року організували підготовку пілотів безпілотників та виробництво FPV-дронів. Вайханова повідомлено про підозру в пособництві у веденні агресивної війни.