14 жовтня
Завантажити ще

У Києві, Одесі та Дніпрі затримали вже 16 підлітків за підпали авто військових, — Нацполіція

У Києві, Одесі та Дніпрі затримали вже 16 підлітків за підпали авто військових, — Нацполіція
Фото: t.me/kyiv_pro_office

У трьох містах України зафіксували випадки вербування російськими окупантами українських підлітків для підпалів автомобілів військовослужбовців. Про це 19 червня в ефірі телемарафону повідомив перший заступник начальника департаменту карного розшуку Національної поліції Юрій Кузьменко.

- Останнім часом ми відзначаємо тенденцію активізації російських спецслужб щодо вербування наших підлітків, громадян України, з метою залучення їх до злочинної діяльності, а саме підпалу автомобілів військовослужбовців. Подібні випадки вже зафіксовано у Києві, Одесі та Дніпрі. Загалом налічується 16 фактів підпалу, в 11 випадках особи винуватців уже встановлено та притягнуто до відповідальності, – розповів він.

Фахівці російських спецслужб вербують українських підлітків через соціальні мережі, зокрема Telegram, звертаючи увагу на їхні пости та коментарі.

- Підліткам дають на перший погляд невинні завдання. Наприклад, намалювати якісь графіті, у переважній більшості антиукраїнського змісту, за що обіцяють певну винагороду, яка становить від кількох тисяч до 20 тисяч гривень. У разі виконання особою цього завдання спецслужби розуміють, що людина легко піддається впливу, і, обіцяючи легкий заробіток та значні суми винагороди – від трьох до п'яти тисяч доларів, пропонують вчиняти злочинні дії у вигляді підпалів автомобілів військовослужбовців, – додав Кузьменко.

За його словами, метою цих дій є створення видимості протестних настроїв в Україні та дискредитація її влади. Юрій Кузьменко поінформував, що підпал автомобілів тягне за собою кримінальну відповідальність, яка передбачає до десяти років позбавлення волі. У разі встановлення зв'язку із російськими спецслужбами дії кваліфікуватимуться за статтею про диверсію. Тоді зловмисник має шанс отримати від 15 років позбавлення волі до довічного ув'язнення.

Представник Національної поліції пояснив, що під час літніх канікул підлітки більше часу проводять у соцмережах, де коментують новини. Він порекомендував батькам бути уважними до дій своїх дітей у соціальних мережах і у разі будь-яких підозр звертатися за допомогою до ювенальної поліції.

18 червня поліція, СБУ та прокуратура повідомили, що у Києві, Дніпрі та Одесі у червні затримали кілька підлітків за підпали автомобілів військовослужбовців. У столиці разом із 14-річним підлітком затримали його 48-річну матір, обоє приїхали до Києва з Ніжина. Крім підпалу, у соціальних мережах дають завдання писати написи, які дискредитують співробітників ТЦК.