17 липня
Завантажити ще

Токаєв заявив, що Казахстан готовий приєднатися до розслідування замаху на журналіста Садикова у Києві

Токаєв заявив, що Казахстан готовий приєднатися до розслідування замаху на журналіста Садикова у Києві
Фото: facebook.com

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв відреагував на стрілянину в Києві, в якій постраждав журналіст Айдос Садиков. Він висловив готовність приєднатись до розслідування цього випадку. Про це пише казахське видання Tengrinews.

- У Казахстані взято курс на зміцнення верховенства Закону. Мою принципову позицію ви знаєте: у країні має панувати Закон і Порядок, тобто законопорядок. Усі колізії, розбіжності у суспільстві слід вирішувати виключно у правовому полі, з урахуванням чинного законодавства, відповідно основних міжнародних норм. Саме з цієї думки необхідно розглядати злочин, що відбувся вчора в Києві, щодо громадянина Казахстану Айдоса Садикова, - заявив Токаєв.

Казахський президент заявив, що вже розпорядився направити запит українським правоохоронцям щодо нападу на їхнього громадянина.

- Мною доручено по лінії дипломатичного відомства та правоохоронних органів направити офіційні запити українській стороні щодо цього серйозного інциденту. У разі потреби казахстанські офіційні органи готові приєднатися до розслідування для надання сприяння у виявленні істини, - сказав він.

  • 18 червня у Шевченківському районі Києва стріляли у казахського опозиціонера Айдоса Садикова. Журналіст перебуває у лікарні у тяжкому стані. Поліція порушила справу за двома статтями Кримінального кодексу, але нападника ще не знайшла.
  • 19 червня дружина пораненого журналіста Наталія Садикова заявила, що замах пов'язаний виключно з професійною діяльністю її чоловіка, який неодноразово критикував владу Казахстану. Жінка впевнена, що замовник цього замаху – президент Казахстану Токаєв.
Новини по темі: Журналісти замах Казахстан