22 червня
Завантажити ще

В Ісландії знову прокинувся вулкан, людей евакуювали

В Ісландії знову прокинувся вулкан, людей евакуювали
Фото: Iceland Department of Civil Protection and Emergency Management

В Ісландії почав вивергатися вулкан на півострові Рейк’янес. Це вже п’яте виверження з грудня минулого року. Про це повідомляє Sky News.

Виверження почалося вдень у середу, 29 травня, після низки землетрусів на північ від рибальського міста Гріндавік із населенням 3800 жителів, які були евакуйовані. Лава вилітала з вулкана в небо на висоту близько 50 метрів, поінформували у метеорологічній службі.

Популярний серед туристів термальний курорт "Блакитна лагуна" був евакуйований ще до початку виверження, повідомила ісландська національна телерадіокомпанія RUV.

17 березня на півострові Рейк'янес в Ісландії вже вчетверте за останні чотири місяці сталося виверження вулкана.

14 січня на тому ж острові почалося виверження вулкана. Національний комісар поліції наказав жителям Гріндавіка евакуюватися після того, як на дорогах у цьому районі відкрилися вулканічні тріщини.

  • У березні 2024 року на півострові  Рейк'янес в Ісландії вчетверте за чотири місяці сталося виверження вулкана. На відео, знятому з гелікоптера берегової охорони, видно, як фонтани розплавленої породи вилітають із довгої розщелини в землі, а лава швидко поширюється в обидва боки.
  • Загалом в Ісландії налічується понад 30 активних вулканічних систем, що є найбільшим показником в Європі. Найбільш руйнівним за останній час стало виверження вулкана Ейяф'ятлайокутль у 2010 році, яке викинуло величезні хмари попелу в атмосферу та призвело до масового закриття повітряного простору над Європою.
Новини по темі: вулкани Ісландія