23 червня
Завантажити ще

ДБР викрило масштабну систему катування в’язнів в українських колоніях

ДБР викрило масштабну систему катування в’язнів в українських колоніях
Фото: t.me/DBRgovua/4411

Працівники ДБР викрили численні факти катування ув’язнених у низці регіонів України. Повідомлено про підозру чотирьом службовим особам Державної установи «Божковська виправна колонія (№16)». Про  це повідомляє пресслужба відомства.

Як йдеться у повідомлення, в ході розслідування викриті численні факти знущань та побиття осіб, які відбували покарання у колоніях. Слідством встановлено, що жертвами злочинців були майже всі, хто потрапляв до колонії. Процес виявлення осіб, які стали жертвами службових осіб колонії, триває.

- Новоприбулим погрожували поселенням серед «відторгнутих загалом» в’язнів та били до тих пір, поки не ламали волю й примушували беззаперечно виконувати будь-які вказівки. Наразі перевіряється інформація навіть про факти смерті від побоїв, - йдеться у повідомленні.

З моменту прибуття до колонії кожен із засуджених проходив жорстку процедуру приймання, під час якої новоприбулих засуджених змушували прибирати підлогу, знімаючи вказаний процес на відеокамеру. У разі відмови до нього застосовувалися тортури: били руками, ногами, гумовими кийками, палицями у різні частини тіла, викручували руки тощо. Серед іншого, наприклад, задокументовано факт нанесення понад 200 ударів одному із засуджених.

Також у розпорядженні слідства є відеофайли, на яких зафіксований момент завдання тяжких тілесних ушкоджень одному з новоприбулих в’язнів Божковської виправноі колонії. Експертиза відео підтвердила його справжність, відео долучили до матеріалів провадження як один з доказів протиправних дій працівників колонії. У матеріалах також містяться й інші факти катувань у цій та інших виправних установах, які наразі є предметом дослідження.

Чотирьом службовим особам Державної установи «Божковська виправна колонія (№16)» повідомлено про підозру за частиною другою статті 127 (катування) КК України (в редакції статті до внесення змін Законом № 2812-ІХ від 01.12.2022). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років. Вирішується питання про обрання щодо підозрюваних осіб запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Правоохоронці також встановлюють інші факти катувань та збирають докази щодо причетності інших службових осіб колонії, в тому числі керівного складу.

  • Служба безпеки України зібрала докази щодо злочинів колишнього керівника окупаційної Волноваської виправної колонії, більш відомої як Оленівська колонія. З початку повномасштабного вторгнення РФ і до кінця липня 2022 року він організував катування понад 100 полонених бійців ЗСУ. 
  • Правоохоронці встановили, що у Херсоні під час окупації у підвальних приміщеннях обласного главку поліції росіяни організували катівню, де утримували та застосовували тортури до близько 90 громадян України. Доля деяких досі невідома.
Новини по темі: ДБР тортури ув'язнені