Завантажити ще

У Папуа-Новій Гвінеї через зсув заживо поховані до 2000 людей, їх відкопують лопатами та голими руками

У Папуа-Новій Гвінеї через зсув заживо поховані до 2000 людей, їх відкопують лопатами та голими руками
Фото: UNDP Papua New Guinea/REUTERS

Шанси знайти живими тих, хто внаслідок масштабного зсуву ґрунту в Папуа-Новій Гвінеї опинився під землею,  дуже малі. Місцеві мешканці використовують для пошуку лопати та голі руки, пише Reuters

В уряді країни наголосили, що складний рельєф перешкоджає рятувальникам і зменшує надію на порятунок тих, хто вижив. За різними даними, могли загинути від 670 до 2 000 людей. Розбіжність у цифрах пов'язана з віддаленістю острова і складністю отримання точної оцінки чисельності населення - останній перевірений перепис населення проводився у 2000 році.

Уряд країни наказав тисячам жителів евакуюватися зі шляху все ще активного зсуву. Наголошується, що район зсуву «дуже нестабільний».

- Ми регулярно чуємо сильні вибухи там, де знаходиться гора, там все ще падають камені та уламки. Зсув все ще активний,- сказав голова комітету з надзвичайних ситуацій провінції Енга Сандіс Цака.

Наразі у районі Майп-Мулітака, де сталася ЧП, оголошений надзвичайний стан. Військовослужбовці встановили контрольно-пропускні пункти та допомагають перевозити жителів до евакуаційних центрів.

  • Зсув стався 24 травня. Внаслідок нього понад 150 будинків опинились поховані під уламками  За словами голови місії Агентства ООН з питань міграції в Папуа-Новій Гвінеї Серхана Актопрака, дощ, нестабільний ґрунт і вода роблять роботу з розчищення завалів надзвичайно небезпечною.
  • У березні стався зсув ґрунту на перегоні Нігин – Гуменці. Через це був  тимчасово закритий рух для потягів. 
Новини по темі: Папуа- Нова Гвінея зсув