Завантажити ще

Через торнадо, які вирують у США, загинули десятки людей

Через торнадо, які вирують у США, загинули десятки людей
Фото: Джефф Каррі/USA Today Sports/Reuters

Шторми, що пронеслися в Індіані, Іллінойсі та Кентуккі у неділю, 26 травня, продовжують рухатися на схід і створюють постійні загрози для населення. На понеділок, 27 травня, прогнозують ще більші шторми, здатні викликати сильні торнадо і великий град. Про це пише CNN.

Через торнадо понад 642 тисячі жителів залишилися без електрики у 13 штатах. Основна частина відключень відбувається у Кентуккі, де без світла залишаються близько 135 тисяч споживачів.

Станом на вечір неділі, 27 травня, було відомо про 18 загиблих у чотирьох штатах. Найбільше - вісім осіб - у штаті Арканзас.

Після проведення штормових досліджень торнадо Національна метеорологічна служба заявила, що початкові результати вказують на те, що торнадо був силою не менше ніж EF-2 (зі швидкістю 178-217 км на годину), дослідження тривають. У кількох штатах оголошено надзвичайну ситуацію.

  • Найпотужніший за останні три десятиліття шторм у Норвегії "Інгунн" зривав дахи, підвищив лавинонебезпеку, а також спричинив скасування авіарейсів і вимкнення електрики, налетівши 1 лютого на деякі райони країни. Ураганні вітри подекуди сягали 180 кілометрів на годину.
  • 12 січня авіакомпанії у Сполучених Штатах скасували понад 1600 рейсів після того, як сильний зимовий шторм призвів до відключення електроенергії у 12 штатах. Цьому передували сильні морози.
Новини по темі: шторм Новини США торнадо