12 червня
Завантажити ще

СБУ повідомила підозру продюсеру Юрію Бардашу за заклики захопити Київ та Харків

СБУ повідомила підозру продюсеру Юрію Бардашу за заклики захопити Київ та Харків
Фото: t.me/SBUkr/12008

Служба безпеки зібрала доказову базу на продюсера і музиканта Юрія Бардаша, який виправдовує війну РФ проти України. На початку повномасштабного вторгнення він втік до Росії, де розпочав широку інформкампанію на підтримку окупантів. Про це  повідомляє пресслужба СБУ.

- Для цього Бардаш регулярно публікує антиукраїнські дописи на сторінках власного Telegram-каналу із загальною аудиторією майже 50 тис. користувачів. Серед іншого фігурант закликає до захоплення Києва та Харкова. Також Бардаш регулярно повторює тези російської пропаганди в ефірах рупорів Кремля на відеохостингу YouTube, - йдеться у дописі.

Ініційовані Службою безпеки експертизи підтвердили факти інформаційно-підривної діяльності продюсера на користь агресора. На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Бардаша про підозру за чотирма статтями Кримінального кодексу України: ч. 2 ст. 109 ("Публічні заклики до насильницької зміни конституційного ладу, а також розповсюдження матеріалів із закликами до вчинення таких дій"), чч. 1, 2 ст. 110 ("Розповсюдження матеріалів із закликами до зміни меж території на порушення порядку, встановленого Конституцією України"), ст. 436 ("Пропаганда війни") та ч. 1, ч. 3 ст. 436-2 ("Виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників").

Оскільки фігурант переховується від правосуддя на території Росії, тривають комплексні заходи для притягнення його до відповідальності за злочини проти нашої держави. Розслідування проводили співробітники СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури.

  • Юрій Бардаш народився 23 лютого 1983 року у місті Алчевськ Луганської області. Російський продюсер, хореограф, російськомовний співак з України. Засновник продюсерського центру «Кружева м'юзик» (Kruzheva Music). Продюсер музичних проєктів Quest Pistols, Quest Pistols Show, «Грибы», «Нервы», Wellboy, Луна та ін. У минулому - учасник гурту «Грибы». Соліст проєкту YOURA.
  • Співачка Луна (Христина Герасимова) відповіла колишньому чоловікові, який втік до РФ, продюсеру Юрію Бардашу, який назвав її "українською нацисткою". У розмові з російською блогеркою Лілією Абрамовою ("Татарка FM". – Авт.) музикант розповів, що у першому шлюбі прожив без кохання, і звинуватив ексдружину в тому, що вона маніпулює їхнім 11-річним сином Георгієм.