Завантажити ще

Росія могла задіяти на Харківщині "африканський контингент", - ISW

Росія могла задіяти на Харківщині
Фото: REUTERS

Українські військові стримують просування російських окупантів на Харківщині, ворог, ймовірно, кидає у штурми "африканських найманців". Також фіксується просування росіян в районі Кремінної та Часового Яру. Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни (ISW).

За даними експертів, російські війська не мали жодного підтвердженого просування на північ від міста Харкова біля Липців. Попри те що російський "військкор" заявляв про просування їхніх військ на відстань від 300 до 450 метрів у напрямку Липців, в ISW візуального підтвердження цього висновку не помітили.

Генштаб ЗСУ ввечері 21 травня повідомив про активізацію боїв на Харківському напрямку після того, як 20 травня кількість російських атак зменшилася.

Російські загарбники днями заявили про просування на південний захід від Вовчанська. За даними геолокаційних кадрів від 18 травня, ворог просунувся на південний захід від Вовчанська – на Старицю.

За даними ISW, український військовослужбовець, який перебуває на півночі Харківської області, заявив про розміщення росіянами "африканських найманців" на цьому напрямку. За його словами, окупанти проводять "м'ясні атаки" з "найманцями" перед наступом регулярних військ РФ.

Експерти ISW наголошують, що хоча різні повідомлення стосовно "африканського контингенту" росармії на цьому напрямку загалом неясні, цілком можливо, що "деяка комбінація громадян з африканських країн, елементів Африканського корпусу та колишніх елементів групи "Вагнера" наразі воює разом з російськими військами на півночі Харківської області".