Завантажити ще

У Польщі арештували 9 людей, яких підозрюють в диверсіях на замовлення Росії

У Польщі арештували 9 людей, яких підозрюють в диверсіях на замовлення Росії
Фото: Monitor-press.info

У Польщі дев'ятеро людей заарештували через підозри в диверсіях, скоєних нібито на замовлення Росії. Це найманці з України, Білорусі та Польщі, заявив польський прем'єр-міністр Дональд Туск в ефірі телеканалу TVN24.

- Заарештовано дев'ять підозрюваних, яким висунули звинувачення у безпосередній участі в диверсіях у Польщі на запит російських служб. Це стосується побиття, підпалів та спроб підпалу, - сказав прем'єр, якого цитує «Суспільне».

За словами Туска, це найманці з України, Білорусі та Польщі. Триває міжнародне розслідування. Деталей глава польського уряду не навів.

- Якщо буде така можливість чи потреба, ми будемо говорити про це публічно. Але наразі триває не лише розслідування, а й широкомасштабна акція з ліквідації такого роду загроз. Це також означає затримання будь-яких інших потенційних злочинців, - пояснив він.

Туск додав, що серед виявлених диверсій - спроба підпалу лакофарбової фабрики у Вроцлаві, на заході Польщі, а також центру Ikea в Литві.

- І це було замовлено російськими службами, про що вже безсумнівно сказано, – уточнив Туск.

  • На початку травня Financial Times із посиланням на представників європейських спецслужб повідомила, що європейські спецслужби попередили уряди своїх країн про те, що Росія планує диверсії по всьому континенту. Зокрема, йдеться про вибухи та підпали.  
  • Колишній російський військовий Микола Шапошников і його дружина Олена, що родом з Києва, допомагали Головному розвідувальному управлінню Росії організовувати диверсії в Європі.  Як пише The Insider, влада Чехії підозрює Шапошникових у причетності до вибухів на складах боєприпасів у Врбетіце 2014 року.