22 травня
Завантажити ще

Нападником на Фіцо виявився словацький письменник - чим відомий Юрай Чинтула

Нападником на Фіцо виявився словацький письменник - чим відомий Юрай Чинтула
Фото: t.me/nexta_live

Нападником на прем'єр-міністра Словаччини Фіцо, за попередньою інформацією, є відомий словацький письменник Юрай Чинтула. Про це повідомляють місцеві ЗМІ із посиланням на свої джерела у правоохоронних органах.

Чинтула, крім основної діяльності, є активістом Ліберальної партії країни. Раніше правоохоронці повідомляли ЗМІ, що чоловік, який стріляв у Фіцо, мав легально зареєстровану зброю, з якої він і відкрив вогонь. При цьому офіційно ім'я поліція  не називала.

Чинтула опублікував кілька поетичних збірок, а також написав твір "Послання жертви". У його творчості багато творів присвячено темі смерті. Телеканал Joj зазначає, що письменник був досить відомим у Словаччині, отримав кілька нагород та з 2015 року був членом професійної асоціації. Також стверджується, що у 2016 році Чинтула нібито працював у приватній службі безпеки, звідки має дозвіл на зброю.

Тим часом обліковий запис Роберта Фіцо офіційно повідомив, що прем'єр перебуває в "небезпечному для життя" стані. Зараз його перевозять вертольотом до Банської Бистриці, оскільки дорога до Братислави зайняла б надто багато часу, а політику потрібна термінова допомога.

  • Вдень 15 травня у словацькій Гандлові невідомий вчинив замах на прем'єра країни Роберта Фіцо.
  • Фіцо посів посаду прем'єр-міністра Словаччини у жовтні 2023 року після того, як на парламентських виборах перемогла його партія. У ході передвиборчої кампанії Фіцо обіцяв, що виступатиме проти військової допомоги Україні.
  • Фіцо вважає, що конфлікт України з Росією можна вирішити лише мирним шляхом — Україна має відмовитись від усіх анексованих територій. Він також виступає проти членства України у НАТО.
Новини по темі: Словаччина замах