28 травня
Завантажити ще

Під час нічної атаки українські захисники збили керовані авіаційні ракети типу Х-59 та Х-69

Під час нічної атаки українські захисники збили керовані авіаційні ракети типу Х-59 та Х-69
Фото: Вікіпедія

Українські захисники під час відбиття нічної атаки РФ знищили не лише ракети Х-22, але й керовані авіаційні ракети типу Х-59 та Х-69. Вперше під час атаки росіяни випустили одразу 12 ракет такого типу. Про це розповів представник Повітряних сил Збройних сил України Ілля Євлаш в ефірі національного телемарафону.

- Сьогодні залишилося непоміченим, що нашим підрозділам вдалося знищити 11 із 12 керованих авіаційних ракет типу Х-59/Х-69, - сказав він. - Але це вперше така потужна атака, яка проводилася російською тактичною авіацією із такою кількістю такого ракетного озброєння.

Євлаш зазначив, що ці ракети важко розрізнити і вони плюс-мінус однакові. Просто "одна потужніша, друга - менш потужна, от і все". Крім того, під час атаки Росія застосувала шість протикорабельних ракет Х-22, одна з яких влучила у житловий будинок у Дніпрі вранці 19 квітня. За словами спікера Повітряних сил, дві Х-22 Силам оборони не вдалося збити, ще дві зникли з локатора.

  • Росіяни вночі випустили по Україні 22 ракети і 14 дронів-камікадзе. Українським воїнам вдалося знищити всі "шахеди" та 13 ракет. Також українським бійцям вдалося вперше знищити ракети Х-22 та бомбардувальник Ту-22М3.
  • Х-59 та Х-69 є російськими високоточними авіаційними ракетами класу "повітря-поверхня" середнього радіусу дії. Остання є подальшим розвитком першої ракети.