15 червня
Завантажити ще

Російські хакери атакують комп'ютери Сил оборони - Держспецзв'язку попередила про небезпеку

Російські хакери атакують комп'ютери Сил оборони - Держспецзв'язку попередила про небезпеку
Фото: facebook.com/dsszzi

Російське кіберугруповання активно намагається отримати доступ до комп'ютерів українських військовослужбовців з метою викрадення документів та важливого листування. Зловмисники, зокрема, використовують месенджер Signal, який дуже популярний серед українських бійців.
Про це повідомляє Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації України.

- Зловмисники використовують популярні месенджери, соціальні мережі та інші платформи для знайомств і спілкування задля поширення шкідливих програм. Їхні методи включають супровідні повідомлення-приманки: наприклад, про відкриття виконавчого провадження/кримінальної справи, відео бойових дій, запит на знайомство тощо, а також файли (архіви) з проханням допомогти у їхньому відкритті/обробці. Зловмисники застосовують такі шкідливі програми у тому числі для викрадення та вивантаження даних з комп'ютера, зокрема повідомлень і контактних даних месенджера Signal, який є досить популярним серед військових, - розповіли у службі.

У Держспецзв'язку повідомили, що хакери продовжуватимуть удосконалювати способи доставки шкідливих програм через месенджери, і будь-яка необачна онлайн-активність військовослужбовця полегшує зловмисникам визначення пріоритетних цілей для атак. У зв'язку з цим команда реагування на комп'ютерні надзвичайні події України просить усіх у разі виявлення будь-яких підозрілих повідомлень чи файлів повідомляти CERT-UA ([email protected], моб.+38 (044) 281-88-25) або до Центру кібербезпеки ІТС (в/ч А0334; email: [email protected], Signal: +38067332189).