15 червня
Завантажити ще

Найближчими місяцями може початися великий наступ РФ, — Зеленський

Найближчими місяцями може початися великий наступ РФ, — Зеленський
Фото: REUTERS

У найближчі місяці очікується початок великого наступу російських військ, ймовірно, наприкінці травня або червні. Про це розповів президент Володимир Зеленський в інтерв'ю американській телерадіокомпанії CBS News.

- А до цього нам потрібно не лише підготуватися, нам потрібно не лише стабілізувати ситуацію, тому що партнери іноді дуже раді, що ми стабілізували ситуацію, - сказав Зеленський про США та інших прихильників України, зазначивши, що допомога потрібна саме зараз.

Глава держави зазначив, що в війні на виснаження, яка перетворилася на виснажливу артилерійську війну, Росія має перевагу не лише завдяки більшій вогневій могутності, а й вогневій могутності з більшою досяжністю. Він розповів, що у Бахмуті, Авдіївці, Лисичанську, Соледарі було важко чинити опір противнику через його артилерію, яка має більшу дальність стрілянини, ніж у нас.

Зеленський прокоментував обстріл прикордонних населених пунктів, вказавши, що після таких атак противник зазвичай намагається окупувати ці місця, і закликав бути готовими до будь-якого розвитку ситуації.

  • 27 березня заступник командира Третьої штурмової бригади Максим Жорін розповів, що на Авдіївському напрямі сили оборони України знизили наступальну активність російської армії. Ворог зазнає значних втрат, прагнучи просунутися вперед, проте не відмовляється від своїх планів.
  • 1 березня начальник пресслужби оперативно-стратегічного угрупування військ «Хортиця» Ілля Євлаш розповів, що війська РФ накопичують сили на сході України, здійснюючи "потужні ривки" в районі Часова Яра у Донецькій області. Він розглядається для росіянами як ключовий пункт для продовження наступу на Костянтинівку та Краматорсько-Слов'янську агломерацію.