Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
27 квiтня
Завантажити ще

Ураження російських кораблів: порушені логістика та радіоелектронна розвідка

Ураження російських кораблів: порушені логістика та радіоелектронна розвідка
Фото: t.me/yigal_levin

Минулі дні стали дуже результативними для України, з погляду поразки кораблів Чорноморського флоту Росії. Наші ракети вразили великі десантні кораблі (БДК) "Ямал" та "Азов". Окрім цього, сьогодні у ВМС ЗСУ повідомили, що остання атака на об'єкти Чорноморського флоту Росії, можливо, пошкодила ще й російський розвідувальний корабель "Іван Хурс". А також пошкоджено центр зв'язку та кілька об'єктів інфраструктури Чорноморського флоту РФ в окупованому Севастополі.

Відновити кораблі росіянам буде дуже важко, оскільки вони будувались на польській верфі ще за радянських часів. Яке значення для російського флоту вони мали і що дає їх ураження Україні – у матеріалі Коротко про.

Підбито два універсальні кораблі Росії

Було атаковано 13-й судноремонтний завод ЧФ РФ у Севастополі, де, серед іншого, був пришвартований великий десантний корабель ворога "Ямал". За оцінками військової розвідки України, характер ушкоджень БДК "Ямал" носить критичний характер. "Пробоїна у верхній палубі зумовила крен на правий борт", - повідомили у Головному управлінні розвідки (ГУР) Міноборони України.

- Поразка цих кораблів призведе до зниження потенціалу Чорноморського флоту Росії. Їхнє використання як десантних кораблів вже стає неможливим найближчим часом, - коментує Коротко про військовий експерт Ігор Романенко. - Крім цього, добре і те, що ми таким чином порушили логістику морських постачань зброї до Криму.

БДК "Ямал" проєктували у Польщі 1987 року. Екіпаж складає 98 осіб, а довжина – 112,5 метра. БДК "Азов" має довжину 112 метрів та вміщує 87 осіб екіпажу.

Ці кораблі можуть бути використані для установок мінних загороджень, для доставки гуманітарної допомоги та евакуації населення з небезпечних районів. Крім того, десантні кораблі можуть використовуватися для військових перевезень, забезпечення кораблів та частин флоту у пунктах розосередженого базування. Вони спроможні транспортувати різні види бронетехніки, включаючи танки.

БДК може бути використаний при різних варіантах завантаження, наприклад, 150 осіб десанту і 10 танків типу Т-55 з екіпажем 40 осіб. Кораблі здатні перевезти вантаж вагою 650 т на відстань 4700 миль та плавати у всіх незамерзаючих морях та океанах без обмежень.

Для обстрілу берегових укріплень та знищення живої сили противника десантні кораблі проєкту 775 використовують дві пускові установки (ПУ) МС-73 РСЗВ А-215 «Град-М» калібру 122-мм, які здатні вести вогонь з інтервалом 0,5 секунди на дальність 21 км. З артилерійського озброєння БДК мають дві 57-мм спарені артилерійські установки (АУ) АК-725 з дистанційним наведенням. Для посилення вогневої потужності та засобів ППО на БДК проєкту 775/III замість двох АК-725 було встановлено артилерійський комплекс, до складу якого входять одна установка АК-176 та дві установки АК-630М.

У «Ямала» – пробоїна на верхній палубі. Фото: t.me/DIUkraine

У «Ямала» – пробоїна на верхній палубі. Фото: t.me/DIUkraine

Корабель радіорозвідки та радіоелектронної боротьби

Минулої весни Сили оборони України вже вражали корвбель "Іван Хурс", але не добили.

"Іван Хурс" – розвідувальний корабель, призначений для забезпечення зв'язку та управління флотом, ведення радіорозвідки та радіоелектронної боротьби, стеження за компонентами американської системи ПРО.

Це один із найсучасніших і рідкісних кораблів російського флоту. "Іван Хурс" прийняли до складу ВМС РФ у червні 2018 року.

  • Повна водотоннажність - 4 тис. т
  • Довжина – 96 м, ширина – 16 м
  • Осадка - 4 м
  • Швидкість повного ходу – 20 вузлів (37 кілометрів на годину)
  • Дальність плавання - 8 тис. миль при 16 вузлах (30 кілометрів на годину)
  • Екіпаж – 131 людина

Як озброєння кораблі цієї серії мають від двох до чотирьох тумбових установок (МТПУ) з великокаліберними кулеметами Володимирова 14,5-мм, розрахованими на ураження легкоброньованих цілей та роботу як зенітної установки. Також «Іван Хурс» комплектується переносними зенітно-ракетними комплексами «Ігла».

- Якщо нам вдалося вразити і корабель радіоелектронної розвідки «Іван Хурс», то це також завдасть удару по можливостях радіоелектронної боротьби (РЕБ), - вважає Ігор Романенко. – Тобто потенціал такого роду у них буде зменшено, що на якийсь час дає нам додаткові можливості для ураження об'єктів на півострові без радіоелектронного придушення з боку росіян.