Завантажити ще

У 2024 році спека може побити рекорди 2023-го, — ООН

У 2024 році спека може побити рекорди 2023-го, — ООН
Фото: pixabay.com

У 2023 році глобальна температура досягла нових рекордних значень, океани ставали все теплішими, а льодовики страждали від величезної втрати льоду. Організація Об'єднаних Націй попереджає, що 2024 рік може бути ще спекотнішим. Про це повідомляє Science Alert.

За даними Всесвітньої метеорологічної організації, минулий рік завершив найтепліший 10-річний період в історії спостережень і прогнозується, що температура продовжуватиме зростати. Керівник відділу моніторингу клімату ВМО Омар Баддур заявив, що є велика ймовірність того, що 2024 поб'є рекорди 2023.

У відповідь на доповідь глава ООН Антоніу Гутерріш зазначив, що Земля перебуває на межі кризи. Він висловив занепокоєння з приводу сигналів екологічної тривоги, зазначивши, що забруднення та використання викопних палив призводить до прискорення кліматичних змін та хаосу. Гутерріш попередив, що зміни відбуваються дедалі швидше.

За даними ВМО, понад 90% світових океанів нагрівалися до рекордних значень, а ключові льодовики зазнали найбільшої втрати льоду з 1950 року через екстремальне танення в Північній Америці та Європі.