20 червня
Завантажити ще

Хакери ГУР здійснили низку кібератак на російські об'єкти

Хакери ГУР здійснили низку кібератак на російські об'єкти
Фото: Getty Images

Фахівці Головного управління розвідки Міністерства оборони України та активісти групи BO Team здійснили низку кібератак по об'єктах держави-агресора Росії. Як повідомили в ГУР, під ударом опинилися не лише російські державні, а й приватні структури, які сплачують податки та фінансують війну проти України.

- Завдані ворогові збитки можуть обчислюватись сотнями тисяч доларів. Атаки на росію в кіберпросторі тривають, - наголосили в ГУР.

Повідомляється, що протягом тижня з 11 до 18 березня 2024 року були атаковані ресурси ПАТ "Ростелеком". Українські фахівці вивели з ладу комунікаційне обладнання Забайкальського та Красноярського краю РФ та отримали доступ до системи електронного документообігу "уряду Бєлгородської області". Крім того, були здійснені фейкові розсилки 12 тисячам місцевих чиновників, атаковане та виведене з ладу комунікаційне обладнання ТОВ "Белзнак.

Атакували і знищили хакери також  інформаційні ресурси "муніципальної бюджетної установи старооскольського міського багатогалузевого виробничого об'єднання комунального господарства".

Зуміли в ГУР знищити інфраструктуру ЗАТ "Томмолоко"; захопити та знищити серверну інфраструктуру разом з резервними копіями хостинг-провайдера "1Gb.ru" і десятків тисяч обслуговуваних ним вебсайтів.

Крім того, було виведено з ладу понад 40 мережевих пристроїв Mikrotik у "центрі управління міським автоелектротранспортом" у Новосибірську.

  • 13 березня українські хакери атакували низку урядових, а також місцевих порталів, серед яких метрополітен Москви та загальноросійська система оплати проїду "Трійка".  Через «збій» власники транспортних карток у Москві та Казані не могли оплатити квитки, поповнити картку проїзду та розрахуватися за паркування. 
  • На початку березня кіберфахівці ГУР МО заявили про чергову успішну спецоперацію, в результаті якої вдалося отримати доступ до серверів міністерства оборони РФ. Як повідомили у ГУР, українська спецслужба заволоділа програмним забезпеченням для захисту інформації та шифрування, яке використовувало міноборони ворога.